NYPD, Boston Dynamics’in Robot Köpeğini Kullanmayı Bıraktı

blank
NYPD, Boston Dynamics'in Robot Köpeğini Kullanmayı Bıraktı

İçerik: NYPD, Boston Dynamics’in Robot Köpeğini Kullanmayı Bıraktı

NYPD, Boston Dynamics’in Robot Köpeğini Kullanmayı Bıraktı:

Sakinlerin ve politikacıların tepkisinin ardından, New York Polis Departmanı artık Spot robot köpeğini konuşlandırmayacak. NYPD, New York Times’a verdiği demeçte, cihazın kira kontratının iptal edildiğini ve Boston Dynamics’e iade edileceğini söyledi.

Polis kuvveti, kira kontratı Ağustos ayında bitene kadar Spot’u (Digidog lakaplı) test etmeye devam etmeyi planladı. NYPD’nin istihbarat ve terörle mücadele komiseri yardımcısı John Miller, Spot’un “onu ırk ve gözetleme hakkındaki tartışmaları ateşlemek için uygunsuz bir şekilde kullanan” insanlar için hedef haline gelmesinden sonra departmanın fikrini değiştirdiğini söyledi.

Eleştirmenler, Ekim ayından bu yana çeşitli suç mahallerine ve rehine durumlarına yerleştirilen robotla ilgili gizlilik endişelerini dile getirdi. Belediye Başkanı Bill de Blasio’nun sözcüsü Bill Neidhardt NYT’ye “Digidog’un bırakılmasına sevindim” dedi ve makinenin “ürkütücü, yabancılaştırıcı olduğunu ve New Yorklulara yanlış bir mesaj gönderdiğini” ekledi.

Kayıtlara göre, sözleşmeyi 22 Nisan’da iptal etmeden önce NYPD, kira için 94.000 dolar harcamayı planladı. Bir Spot robot satın almanın maliyeti 75.000 dolardır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NYPD, Boston Dynamics’in Robot Köpeğini Kullanmayı Bıraktı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Meet’in Tamamlayıcı Modu Eylül’de Çıkacak

Google Meet’in Tamamlayıcı Modu Eylül’de Çıkacak: Google Meet, kullanıcıların ek bir ekran üzerinden uzak üyeler …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör