Toyota En Düşük Emisyon Değerine Sahip Marka Oldu

blank
Toyota En Düşük Emisyon Değerine Sahip Marka Oldu

İçerik: Toyota En Düşük Emisyon Değerine Sahip Marka Oldu

Toyota En Düşük Emisyon Değerine Sahip Marka Oldu:

Toyota, 2. yıldaki toplam satışlara göre ortalama emisyonlara göre “en düşük CO2020 emisyonuna” sahip marka olarak bir kez daha öne çıktı.

JATO verilerine göre 2’de satılan tüm araçların ortalama CO2020 emisyonları 97,5 g / km olarak hesaplandı. Toyota’nın Mazda ve Lexus ile kurduğu CO2 havuzundan çıkan bu rakamlar neticesinde marka, Avrupa’da en az CO2 emisyonunu elde etmeyi başardı.

21 ülkeyi kapsayan Avrupa verilerine göre 2 için CO2020 emisyon ortalaması 106,7 gr / km olurken Toyota, yakıt teknolojilerindeki yenilikçi yaklaşımıyla ortalamanın altında kalmanın yanı sıra düşük emisyonlu bir marka olarak da birinci sırada yer aldı.

Toyota, 2020 yılında Avrupa’da 498 bin 489 hibrit araç sattı ve bugüne kadar Avrupa’da 3 milyon adedi aşarak önemli bir başarıya imza attı. İlk kez 1997 yılında otomobil teknolojisinde devrim yaratan hibrit teknolojili modelini sunan Toyota, hibrit araç satışlarında bugüne kadar 17 milyon 396 bin 961 adede ulaştı. Bu satış rakamı ile Toyota, hibrit teknolojisindeki açık liderliğini sürdürdü.

Çevre dostu araçlara olan ilginin artması
Pandemi ile birlikte kullanıcılar konvansiyonel araçlardan uzaklaşırken çevre dostu arabalara olan talebin arttığı gözlemleniyor. Toyota, neredeyse tüm segmentlerde sunduğu hibrit otomobil satışları ile sektör lideri kimliğini göstererek en düşük CO2 emisyonunu elde etti.

Toyota, sıfır emisyon hedefine giden yolda plug-in hibritler (harici olarak kabloyla da şarj edilebilen hibritler), pille çalışan elektrikli araçlar ve hidrojen yakıt hücreli araçlar ile elektrikli motorlu hibrit araçlar geliştirmeye devam ediyor. Toyota’nın geçtiğimiz günlerde tanıttığı bZ4X Concept, markanın yeni elektrikli araçlarının da önümüzdeki dönemde geleceğini müjdeledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota En Düşük Emisyon Değerine Sahip Marka Oldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör