Twitter, Salgın Sayesinde 2020’de Birçok Yeni Kullanıcı Kazandı

blank
Twitter, Salgın Sayesinde 2020'de Birçok Yeni Kullanıcı Kazandı

İçerik: Twitter, Salgın Sayesinde 2020’de Birçok Yeni Kullanıcı Kazandı

Twitter, Salgın Sayesinde 2020’de Birçok Yeni Kullanıcı Kazandı:

Twitter, 2021’in ilk çeyreğine ilişkin kazançlarını yayınladı ve şirketin devam eden salgın sırasında ne kadar büyüdüğüne ışık tutuyor. Ortalama olarak, Twitter’ın 2021 yılının ilk çeyreğinde günlük 199 milyon aktif kullanıcısı vardı. Bu, bir yıl önce COVID-19 pandemisinin kapsamının netleştiği 166 milyon Twitter’a kıyasla neredeyse yüzde 20 arttı. Twitter geçen yıl ABD dışında daha hızlı büyüdü; Uluslararası günlük aktif kullanıcılar, 2020’nin 1. çeyreğinde 133 milyondan son çeyrekte 162 milyona yükseldi ve yüzde 22’lik bir artış sağladı.

ABD’de devam eden salgın ve olumlu bir çılgın seçim döngüsü arasında, Twitter’ın başarılı olması şaşırtıcı değil. Şirket, insanların tartışabileceği çok sayıda kutuplaştırıcı olay olduğunda başarılı görünüyor ve 2020’yi oldukça iyi özetlediğine şüphe yok. Kullanıcılardaki artış, gelirde buna karşılık gelen bir artışla karşılaştı – Q1 geliri, bir önceki yıla göre yüzde 28 artışla 1.04 milyar dolar oldu ve net gelir 68 milyon dolar oldu. Bir yıl önce Twitter 8 milyon dolar kaybetti, bu yüzden oldukça önemli bir gelişme görüyoruz.

Twitter, 2020’de yaşadığı daha hızlı kullanıcı büyümesinin, kullanıcıların 2021’de neredeyse o kadar hızlı büyümeyeceği anlamına geleceği konusunda uyarıda bulundu. Şirket, hissedarlara yazdığı mektupta, 2020’deki “pandemiye bağlı önemli artışın” yol açabileceğini söyledi. 2021 yılının geri kalanında çift haneli düşük kullanıcı büyüme oranları, en düşük büyüme ise gelecek çeyrek için tahmin ediliyor.

Görünüşe göre Twitter’ın en sonunda Donald Trump’ı Ocak ayında yasaklama kararından da zarar görmemiş.

Twitter, 18:00 ET’de yatırımcılarla bir konferans görüşmesi düzenliyor ve biz de bu görüşmeden duyduğumuz her şeyi bu hikayeyi güncelleyeceğiz.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Salgın Sayesinde 2020’de Birçok Yeni Kullanıcı Kazandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak: Microsoft Outlook artık kullanıcıların sesli komutları kullanarak e-postaları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör