Yangına Bakan Kız Fotoğrafı 500.000 Dolara NFT’de Satıldı

blank
Yangına Bakan Kız Fotoğrafı 500.000 Dolara NFT'de Satıldı

İçerik: Yangına Bakan Kız Fotoğrafı 500.000 Dolara NFT’de Satıldı

Yangına Bakan Kız Fotoğrafı 500.000 Dolara NFT’de Satıldı:

Bin memi ateşleyen “Afet Kızı” fotoğrafı, bir NFT olarak her şeyi yeniden büyütmek için en sonuncusu. The New York Times’ın bildirdiğine göre, 21 yaşındaki bir üniversite öğrencisi ve viral “Afet Kızı” nın yüzü Zoe Roth, yaklaşık 500.000 $ değerinde Ether karşılığında bir NFT meme sattı. Müzayede, bu ayın başlarında vakıf açık artırma sitesinde gerçekleşti. Roth, fonları okula ödeme yapmak ve hayır kurumlarına bağış yapmak için kullanmayı planlıyor, diyor The Times.

Şimdi ikonik görüntü, babası David Roth’un yerel itfaiyecileri kontrollü bir yanıkta izlerken mahallesinde fotoğrafı çektiği 2005 yılına dayanıyor. Know Your Meme’e göre, sonunda bir yarışmaya girdi (kazandı) ve fotoğraf internet forumları tarafından hızla alındı.

Eski bir memin bir NFT veya değiştirilemez simge olarak yeni bir hayat bulduğu ilk şey değil. Nyan Cat’in arkasındaki sanatçı, viral 2011 klibine dayanan bir NFT’yi bu yılın başlarında 605.000 $ ‘a sattı. Twitter CEO’su Jack Dorsey de geçtiğimiz günlerde ilk tweet’ini yaklaşık 3 milyon dolara NFT olarak sattı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yangına Bakan Kız Fotoğrafı 500.000 Dolara NFT’de Satıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak: Microsoft Outlook artık kullanıcıların sesli komutları kullanarak e-postaları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör