Apple’ın App Store Kârı Yüzde 78’e Ulaştı

blank
Apple'ın App Store Kârı Yüzde 78'e Ulaştı

İçerik: Apple’ın App Store Kârı Yüzde 78’e Ulaştı

Apple’ın App Store Kârı Yüzde 78’e Ulaştı:

Epic Games, iPhone üreticisini özellikle açgözlü olmakla suçlamak için Apple aleyhindeki davasını kullanıyor. The Verge’in bildirdiğine göre, uzman tanık Eric Barns, Apple’ın 2019’da yüzde 77,8’lik bir App Store işletme marjına sahip olduğunu ve 2018’deki yüzde 74,9’dan bir artışa sahip olduğunu söyledi. Ayrıca Apple tanığının, kârı pratik olarak hesaplayamayacağınız yönündeki iddialarını da reddetti. kanıt olarak şirketin Kurumsal Finansal Planlama ve Analiz grubundaki bilgilere işaret ediyor.

Apple şaşırtıcı bir şekilde aynı fikirde değildi. Teknoloji firması The Verge’e marj hesaplamalarının “basitçe” yanlış olduğunu ve iddialarla mahkemede mücadele etmeyi planladığını söyledi. Firmanın tanığı Richard Schmalensee, Barnes’ın görünen işletme marjını bozan bir iOS ekosistem unsuruna baktığını iddia etti. Gerçek rakam “dikkate değer değildi” dedi ve cihazların ve hizmetlerin daha geniş bağlamına bakmadan App Store kârını inceleyemeyeceğinizi de sözlerine ekledi.

Schmalensee, şirketin ürün ve hizmetlere göre kar ve zarar hesaplamadığını söyledi.

Mahkemenin Barnes’ın kararını kabul edeceğinin garantisi yok. Apple’ın genel brüt kar marjı, endüstrinin çoğuna göre tipik olarak yüksek oldu, ancak hiçbir zaman o kadar yüksek değildi – şirketin son kış çeyreğinde yüzde 42,5’ti. Apple ayrıca App Store’u kendi başına bir para üreticisi yerine donanım satışlarını artırmanın bir yolu olarak gösterme eğiliminde.

Yine de ifade, Epic’in 3 Mayıs’ta mahkeme savaşı başlarken Apple’a karşı davasını nasıl sürdüreceğini açıklıyor. Fortnite’ın yaratıcısı, yalnızca Apple’ı rekabete aykırı olarak tasvir etmekle kalmıyor, aynı zamanda büyük karlar elde etmek için iOS uygulama dağıtımındaki kilidini kötüye kullanıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’ın App Store Kârı Yüzde 78’e Ulaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Amazon, Pandemide Son Üç Yıla Göre Daha Fazla Kar Elde Etti

Amazon, Pandemide Son Üç Yıla Göre Daha Fazla Kar Elde Etti: Geçtiğimiz çeyrekte Amazon, CEO …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör