Bir Adam, Covid-19 QR Kodlarını Taklit Ettiği İçin Tutuklandı

blank
Bir Adam, Covid-19 QR Kodlarını Taklit Ettiği İçin Tutuklandı

İçerik: Bir Adam, Covid-19 QR Kodlarını Taklit Ettiği İçin Tutuklandı

Bir Adam, Covid-19 check-in QR kodlarını taklit ettiği için tutuklandı. Avustralya’da bir adam, South Plympton, Adelaide’deki resmi Covid-19 check-in tabelalarının üzerine sahte QR etiketleri yerleştirdiği iddiasıyla tutuklandı. Müşteriler check-in yapmak için akıllı telefonlarını kullandıklarında, bunun yerine aşılama karşıtı bir web sitesine yönlendirildiler.

51 yaşındaki Colin Mark Davies, Covid-19 ile ilgili iki adet engelleyici operasyonla suçlanıyor. Avustralya’da, Covid-19 QR kodlarında tahrifat tespit edilen herkes tutuklanır ve 10.000 $ ‘a kadar (5.577 £) para cezasına çarptırılır.

Covid, QR devrimini nasıl hızlandırdı?
Ülke, müşterilerin Covid-19 ile yakın temasa geçmeleri durumunda bilgilendirilmeleri için mekanlara check-in yapmalarını isteyen İngiltere’nin Test ve İzleme programına benzer bir sistem işletiyor.

‘Mesajını iletmek istedi’
Bay Davies, o zamandan beri herhangi bir gevşek QR etiketi taşımaması koşuluyla kefaletle serbest bırakıldı. Hüküm giymesi için Temmuz ayında mahkemeye dönmesi gerekiyor. Avukatı, “mesajını halka duyurmak istediğini” söyledi.

Bay Davies ayrıca, polisin evini araması ve çift taraflı bir bıçak bulması üzerine yasaklanmış bir silah bulundurmakla da suçlanıyor. Güney Avustralya Polisi, olay sırasında hiçbir kişisel verinin ihlal edilmediğini doğruladı.

Pandeminin ortaya çıkmasından bu yana, birçok pub ve restoran hızlı bir şekilde QR kod sistemlerini kurmak için harekete geçti. Standart barkodlara kıyasla çok büyük miktarda veri tutabilirler – bir barkodun 43’üne kıyasla 2.500 sayısal karaktere kadar. Bu, isimler, konumlar ve web sitesi adresleri dahil olmak üzere yararlı bilgilerin tümünün güvenilir ve ucuz bir şekilde küçük bir kutuda tutulabileceği anlamına gelir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bir Adam, Covid-19 QR Kodlarını Taklit Ettiği İçin Tutuklandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Audi Yılda 40 Ton Petrol Tasarrufu Sağlayacak Uygulamayı Başlattı

Audi Yılda 40 Ton Petrol Tasarrufu Sağlayacak Uygulamayı Başlattı: Mission: Zero adlı çevre programı ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör