Etsy, Soruşturma’da Yasaklanan Maddeleri Sonlandıracağına Yemin Etti

blank
Etsy, Soruşturma'da Yasaklanan Maddeleri Sonlandıracağına Yemin Etti

İçerik: Etsy, Soruşturma’da Yasaklanan Maddeleri Sonlandıracağına Yemin Etti

Etsy, Soruşturma’da Yasaklanan Maddeleri Sonlandıracağına Yemin Etti. Etsy, yasaklı mallar üzerindeki politikaların uygulanmasını sertleştiriyor. Gizmodo, Etsy’nin, belirli öğelerin satışını yasaklayan pazar kurallarını ihlal eden yaklaşık 800 listeyi tespit eden bir Insider araştırmasının ardından bu yıl politika uygulamasını iyileştirmek için minimum 40 milyon dolar harcayacağını söylediğini bildirdi. Finansman, 2021’in sonuna kadar içerik inceleme ekiplerinin kapsamını “on kat” genişletmeye yardımcı olacak ve şirketin hem politikalarını uyarlamasına hem de otomatik yasaklar ve görüntü tanıma gibi teknolojileri kullanarak ihlal edenleri yakalamasına yardımcı olacak.

Soruşturma, silahlar, aldatıcı COVID-19 tedavileri, fil fildişi ürünleri ve hatta ev yapımı olarak aktarılan toplu pazar öğeleri dahil olmak üzere Etsy’nin kurallarına açıkça ters düşen teklifleri keşfetti. Eklenen harcama soruşturmaya yanıt olarak görünmüyor, ancak Etsy açıkça taahhüdünü kamuya açıklamak istiyordu.

Şirket, söz konusu ürünlerin listelerini de sildi.

Şirket, Insider’a suçluları yakalamak için otomatik, manuel ve topluluk raporlarının bir karışımını kullandığını söylemesine rağmen, öğelerin Etsy’nin taramasından nasıl geçtiği kesin değil. Güven ve Güvenlik lideri Corinne Pavolvic, blog gönderisinde Etsy’nin uygulamasının muhtemelen “asla tam otomatik olmayacağını” vurguladı. Lider, Etsy’nin “ticareti insani tutmak” istediğini söyledi.

Etsy, yasaklanmış öğelerle boğuşmakta yalnız değil. Örneğin Amazon, sahte ürünlerle savaşmak için yıllarını harcadı. Ancak bu ihlallerden bazıları aşikardır ve kazara yasakları minimumda tutarken etkili olan bir yaptırım sistemi oluşturmanın zorluğunun altını çizer. Ne otomatikleştirilmiş ne de insan kaynaklı yaklaşımlar şu anda bu dengeyi sağlamıyor ve Etsy’nin genişletilmiş uygulamasının yardımcı olacağı garanti edilmiyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Etsy, Soruşturma’da Yasaklanan Maddeleri Sonlandıracağına Yemin Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek. Google, Cuma günü yaptığı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör