Florida, Sosyal Medyaları Cezalandırmayı Planlıyor

blank
Florida, Sosyal Medyaları Cezalandırmayı Planlıyor

İçerik: Florida, Sosyal Medyaları Cezalandırmayı Planlıyor

Florida, Sosyal Medyaları Cezalandırmayı Planlıyor. Florida yasama meclisinde teknoloji şirketlerinin politikacıları görevden almasını engelleyecek tartışmalı yeni bir yasa tasarısı her iki ev tarafından da onaylandı. Tasarının şimdi Trump müttefiki Vali Ron DeSantis tarafından imzalanması gerekiyor.

Mevzuat, platformların hesapları yalnızca 14 gün süreyle askıya almasına izin veriyor ve yasayı ihlal ettikleri için platformlara günde 250.000 ABD doları kadar para cezası verebiliyor. İnternette ifade özgürlüğünü teşvik eden bir grup olan NetChoice, geçen ay yasalara aykırı tanıklık yaptı.

Donald Trump, Ocak ayındaki ölümcül Capitol Hill ayaklanmalarının ardından Twitter tarafından yasaklandı ve Facebook ve YouTube tarafından askıya alındı. Donald Trump, görevden ayrıldığından beri Florida’da zamanının çoğunu geçirdi ve Bay DeSantis’in yanı sıra diğer üst düzey Florida Cumhuriyetçileriyle yakın olduğuna inanılıyor.

Ancak eleştirmenler, yasanın istenmeyen sonuçlara yol açabileceğini söylüyorlar. Geçen ay, NetChoice CEO’su Steve DelBianco tasarı aleyhinde ifade verirken şunları söyledi: “Hükümetin, sosyal medya sayfasında kullanıcılar tarafından oluşturulan yorumlara veya kürtajı destekleyen üçüncü taraf reklamlarına izin vermek için bir kiliseye ihtiyaç duyduğunu hayal edin.”

“Bu, [ifade özgürlüğünü garanti eden] İlk Değişikliği ihlal edeceği gibi, [bu yasa tasarısı] da aynı şekilde, çünkü sosyal medya platformlarını başka türlü izin vermeyecekleri içeriği barındırmaya zorlayacaktır.” Tasarı Perşembe günü Eyalet Meclisinde ve Senatosunda geçirilmiş olmasına rağmen, teknoloji şirketlerinin mahkemede itiraz etmesi muhtemeldir – tasarının Amerikan İlk Değişiklik haklarını ihlal ettiğini söyler.

Şubat ayında Bay DeSantis, Big Tech’in “Big Brother’a daha çok benzediğini” söyledi. Tasarı, Disney’in bu yasa tasarısından muaf tutulmasına izin veren “bir tema parkı veya eğlence kompleksine sahip olan ve işleten” bir şirketi muaf tutan bir madde içeriyor.

Florida, Disney World tema parkına ev sahipliği yapmaktadır. NBC Miami, bazı kanun koyucuların bunu “ikiyüzlü” olarak gördüğünü bildirdi. “Facebook bir tema parkı satın alırsa, bu bizim Facebook’ta olanları düzenlememizi engelliyor mu?” Andrew’e Florida Temsilciler Meclisi’nin Demokrat bir üyesi olduğunu sordu.

Cumhuriyetçi Temsilci Blaise Ingoglia, “Öyleyse, bir tema parkı satın alıp Zuckerland adını verdilerse ve Florida tüzüğüne göre bir tema parkı tanımına uyarsa, o zaman evet,” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Florida, Sosyal Medyaları Cezalandırmayı Planlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör