NASA, SpaceX, Ay’a İniş Anlaşması İçin Çalışmayı Duraklatıyor

blank
NASA, SpaceX, Ay'a İniş Anlaşması İçin Çalışmayı Duraklatıyor

İçerik: NASA, SpaceX, Ay’a İniş Anlaşması İçin Çalışmayı Duraklatıyor

NASA, SpaceX, Ay’a İniş Anlaşması İçin Çalışmayı Duraklatıyor. NASA, SpaceX’e iki hafta önce Starship tabanlı bir ay iniş sistemi üzerinde çalışmak için 2,9 milyar dolarlık bir sözleşme vermesine rağmen, anlaşmayı kaybeden her iki şirket de ABD Hükümeti Sorumluluk Ofisi’ne protestolar yaptı.

Şimdi NASA, Dynetics ve Jeff Bezos destekli Blue Origin’den gelen zorluklar gözden geçirilirken, SpaceX’in yaptığı herhangi bir işi durdurmak zorunda kalacağını söylüyor. NASA sözcüsü Monica Witt:

26 Nisan’da NASA’ya, Blue Origin Federation ve Dynetics’in ABD Hükümeti Sorumluluk Bürosu (GAO) ile Seçenek A insan iniş sistemi seçimine itiraz eden protestolar düzenlediği bildirildi. GAO protestoları uyarınca NASA, SpaceX’e HLS sözleşmesindeki ilerlemenin, GAO bu tedarikle ilgili tüm çözülmemiş davaları çözene kadar askıya alındığı talimatını verdi. NASA, bekleyen dava nedeniyle daha fazla yorum sağlayamaz.

İlk olarak SpaceNews tarafından bildirildiği üzere, zorluklar en geç 4 Ağustos’a kadar uzayabilir. Blue Origin’in düzenlemeyi yeniden gözden geçirme nedenlerini daha önce görmüş olsak da, SpaceNews, NASA’nın sözleşme için yalnızca tek bir “Seçenek A” kazananı seçme kararına karşı çıkan ve onu “en rekabete aykırı ve yüksek risk” olarak nitelendiren Dynetics yarışmasını yayınladı. seçenek mevcuttur. “

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA, SpaceX, Ay’a İniş Anlaşması İçin Çalışmayı Duraklatıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA, Hubble Teleskobu’nun Geçici Olarak Çöktüğünü Söyledi

NASA, Hubble Teleskobu’nun Geçici Olarak Çöktüğünü Söyledi: NASA Cuma günü yaptığı açıklamada, 30 yıldan fazla …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör