Neuralink’in Kurucu Ortağı Şirketten Ayrıldı

blank
Neuralink'in Kurucu Ortağı Şirketten Ayrıldı

İçerik: Neuralink’in Kurucu Ortağı Şirketten Ayrıldı

Neuralink’in Kurucu Ortağı Şirketten Ayrıldı. Elon Musk’ın Neuralink’i, bir ürünü daha göndermeden önce yönetim zorluklarıyla karşılaşıyor. Byte, Neuralink’in kurucu ortağı Max Hodak’ın “birkaç hafta önce” sessizce şirketten ayrıldığını bildirdi. Neden beyin-makine arayüz firmasından ayrıldığını söylemedi, ancak eski işvereninin işi için hala “büyük bir amigo” olduğunu söyledi.

Neuralink yeni bir isim vermedi. Şirketten yorum yapmasını istedik.

Zamanlama ideal olmasa da, bunun Neuralink’e ne derece zarar vereceği kesin değil. Şirket kısa süre önce implant teknolojisini bir maymunla gösterdi – bitmiş bir ürüne yaklaşması gerekiyordu. Bu, şirketin başının dertte olduğu anlamına gelmez, ancak Hodak’ın çıkışı, Neuralink’in çalışmasını pratik ürünlere dönüştürme girişimlerini karmaşıklaştırabilir.

Musk, yüksek profilli yönetici ayrılıklarına yabancı değil. Tipik olarak Tesla gibi çok daha köklü şirketlerde yer aldılar ve bazı yöneticiler (eski CTO JB Straubel gibi) olumlu bir ilişkiyi vurgulamak için kendi yollarından çıktılar. Hodak’ın durumu, sert bir bölünmeye dair herhangi bir ani işaret olmasa bile, pek de düzenli değil.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Neuralink’in Kurucu Ortağı Şirketten Ayrıldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Avrupa Komisyonu, Yapay Zeka İçin Katı Politikalar Öneriyor

Avrupa Komisyonu, Yapay Zeka İçin Katı Politikalar Öneriyor: Dünyanın dört bir yanındaki hükümetler yapay zekayı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör