SpaceX Crew-1 Uzayda Kalma Rekoru Kırdı

blank
SpaceX Crew-1 Uzayda Kalma Rekoru Kırdı

İçerik: SpaceX Crew-1 Uzayda Kalma Rekoru Kırdı

SpaceX Crew-1 Uzayda Kalma Rekoru Kırdı:

SpaceX Crew-1 görevi Dünya’ya güvenli bir şekilde geri döndü ve bu süreçte bir rekor kırdı. NASA, Crew-1’in mürettebatlı bir Amerikan uzay aracı için en uzun görev süresi rekorunu kırdığını doğruladı ve Crew Dragon kapsülü Resilience, Florida kıyılarında 2: 56: 00’da su sıçramasından önce yörüngede 168 gün sürdü. Bir önceki en iyisi, son Skylab mürettebatının görevlerinde 84 günden biraz daha fazla zaman geçirdiği Şubat 1974’te gerçekleşti.

NASA, bunun, Aralık 1968’de Apollo 8’in okyanus inişinden bu yana ABD mürettebatlı bir uzay aracı için ilk gece çarpması olduğunu yineledi.

Mürettebat-1 ekibinin Uluslararası Uzay İstasyonunda deneyler, uzay yürüyüşleri ve diğer aktiviteler yapmak için yaklaşık altı ay geçirmesi planlandığında, başarı tamamen beklenmedik bir şey değil. Yakın zamanda yerleştirilen Mürettebat-2 yaklaşık olarak uzun süre dayanacaktır. Yine de, tamamlanan görev önemli bir kilometre taşıdır. Yarım yüzyılda ne kadar uzay uçuşunun geliştiğini gösteriyor ve özel uzay aracının mürettebatlı yolculukların daha zorlu görevlerinden bazılarını yerine getirmeye hazır olduğunu kanıtlıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: SpaceX Crew-1 Uzayda Kalma Rekoru Kırdı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

OneWeb, Altıncı İnternet Uydusu Grubunu Uzaya Gönderdi

OneWeb, Altıncı İnternet Uydusu Grubunu Uzaya Gönderdi: Londra merkezli uydu operatörü OneWeb, altıncı grup geniş …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör