Tesla Şarj İstasyonu Everest’te Ana Kampın Yakınında Kuruldu

blank
Tesla Şarj İstasyonu Everest'te Ana Kampın Yakınında Kuruldu

İçerik: Tesla Şarj İstasyonu Everest’te Ana Kampın Yakınında Kuruldu

Tesla Şarj İstasyonu Everest’te Ana Kampın Yakınında Kuruldu. Tesla, şarj cihazını Everest Dağı’nın yakınında, Roof of the World Hotel’in otoparkına yerleştirdi. Otel, Everest Dağı’nın ana kampına yaklaşık 100 km uzaklıktadır.

Tesla, dünyanın en büyük elektrik üreticilerinden biridir.
Tesla, Çin’deki faaliyetlerini genişletmek amacıyla, Everest Dağı ana kampının yakınında bir elektrikli şarj cihazı kurmak için bir adım daha ileri gitti. Çin’deki Tesla sahipleri artık Tesla’larını Everest Dağı’nın panoramik manzarasının keyfini çıkarmak için uzun bir yolculuğa çıkarabilirler.

Tesla, Çin’deki devasa genişleme planının bir parçası olarak ülke genelinde 11 yeni Supercharger istasyonu kurdu. Elektrikli otomobil üreticisi, şarj cihazını Everest Dağı’nın yanına, Everest Dağı’nın ana kampına yaklaşık 100 km uzaklıktaki Roof of the World Hotel’in otoparkına kurdu.

Otel, Chengdu veya Xi’an’dan Mt Everest’teki ana kampa giden yol üzerinde kalan küçük bir köyde yer almaktadır. Dünyadaki Çatı Oteli’nde şarj eden arabasının görüntüsünü arka planda Everest Dağı ile paylaşan Tesla, “20’den fazla ünlü manzarayı geçerek 4000’den fazla mil yüksekliğinde 13 deniz seviyesinde 2500’den fazla kilometre yol gittik” dedi.

Tesla, dünyanın en büyük elektrik üreticilerinden biridir. Şirket, birkaç yıl içinde Çin’de ilerleme kaydetti ve şu anda ülkede ciddi bir otomobil oyuncusu. Mart 2021’de Tesla, Çin’de 30.000’den fazla elektrikli araç satmayı başardı ve Nio gibi Çinli girişimcilerle zorlu bir rekabet yaşadı.

Tesla şu anda V3 Supercharger’ını Şangay’daki bir tesiste üretiyor. Tesis, yılda 10.000 Supercharger üretme kapasitesine sahiptir. Tesla şimdiye kadar ülke genelinde 760’ın üzerinde Supercharger kurdu ve şirket ağını bir çırpıda genişletmek için çalışıyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla Şarj İstasyonu Everest’te Ana Kampın Yakınında Kuruldu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Formula 1 Türkiye Grand Prixi Geri Dönüyor

Formula 1 Türkiye Grand Prixi Geri Dönüyor: Dünyanın en önemli motor sporları organizasyonu olan Formula …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör