Tesla’nın Powerwall +, Şebekeden Bağımsız Çalışıyor

blank
Tesla'nın Powerwall +, Şebekeden Bağımsız Çalışıyor

İçerik: Tesla’nın Powerwall +, Şebekeden Bağımsız Çalışıyor

Tesla’nın Powerwall +, Şebekeden Bağımsız Çalışıyor. Görünüşe göre Tesla, potansiyel müşterilere uygun bir şekilde Powerwall + adı verilen yükseltilmiş bir Powerwall hakkında bilgi göndermeye başladı. Reddit’te Electrek tarafından tespit edilen bir gönderide, bir kullanıcı pil için bir teknik özellik sayfası ve kurulduğunda nasıl görüneceğine dair fotoğraflar yayınladı. Yükseltilmiş versiyonun pil kapasitesi hala 13.5kWh’dir, ancak maksimum güç çıkışı, 5kW sürekli ve 7kW pik çıkıştan 9.6kW’a yükselmiştir. Bununla birlikte, güçteki bu artış yalnızca şebeke dışı moddayken mümkündür.

Teknik özellik sayfaları Powerwall + ‘ı aşağıdaki gibi açıklar:

“Powerwall +, güneş enerjisi üretiminden gelen enerjiyi depolamak için entegre bir güneş pili sistemidir. Entegre tasarımı ve basitleştirilmiş kurulumu, herhangi bir eve basit bir bağlantıya izin verir ve gelişmiş aşırı gerilim gücü özelliği, tüm evin daha küçük bir pakette yedeklenmesini sağlar. yenilenebilir enerji ihtiyaçlarına uyacak şekilde sistem davranışını özelleştirin. “

Tesla şefi Elon Musk, Tesla’nın güneş panellerinin yalnızca Powerwall ile bir paket olarak satılacağını duyurmasının yanı sıra, birkaç gün önce Twitter’da yükseltilmiş bir Powerwall 2 hakkında konuşmaya başladı. Şirket, “önümüzdeki ay yazılım güncellemesiyle daha yüksek yeteneklerin kilidini ücretsiz olarak açabilir” diyerek, pilin üretim tarihine bağlı olarak 30 santigrat derece ortam sıcaklığında yüzde 50’nin üzerinde bir güç artışı sağlayabileceğini sözlerine ekledi. Musk, şirketin 2021’in ilk çeyreğinde her zamankinden daha fazla otomobil sattığını ortaya çıkardığı en son kazanç çağrısı sırasında, Tesla’nın Kasım 2020 civarında yükseltilmiş Powerwall üretimine başladığını söyledi.

Tesla’nın dağıttığı teknik özellikler sayfası, yeni Powerwall kurulumunun bir fotoğrafını da gösteriyor. Bataryanın kendisi diğer versiyonlardan farklı görünmüyor, ancak yeni kurulum, entegre bir kesiciye sahip bir invertörle birlikte geliyor. Bu özellik sayfasını alan orijinal poster Tesla solar için siparişlerini tamamladığından, gelecekteki güneş enerjisi müşterileri bu Powerwall kurulumunu alıyor olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tesla’nın Powerwall +, Şebekeden Bağımsız Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

McLaren, Extreme E’ye Katılma Kararı Aldı

McLaren, Extreme E’ye Katılma Kararı Aldı: Extreme E, elektrikli off-road ligine başka bir büyük yarış …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör