Tim Cook, Apple Ürün Kıtlığı Konusunda Uyardı

blank
Tim Cook, Apple Ürün Kıtlığı Konusunda Uyardı

İçerik: Tim Cook, Apple Ürün Kıtlığı Konusunda Uyardı

Tim Cook, Apple Ürün Kıtlığı Konusunda Uyardı. Apple, yıl içinde potansiyel ürün kıtlığı konusunda uyarıda bulundu. Bilgisayar çipi kıtlığı, özellikle geçtiğimiz yıl içinde pandemiye bağlı kesintilerle hızlandı. Dünyanın dört bir yanındaki endüstriler, arabalar, yüksek teknolojili araçlar ve akıllı telefonlar gibi ürünlere olan talep artışını karşılamak için mücadele ediyor.

Ve Apple CEO’su Tim Cook, tedarik sorunlarının yeni iPad Pro ve iMac 2021 de dahil olmak üzere kendi M1 çipine sahip ürünleri etkileyebileceğini söylüyor. Kıtlık, Apple’ın Çarşamba günü ortaya çıkardığı karını tehdit edebilir ve yıllık bazda% 54 artış gösterdi. Konuşma sorunlarına yardımcı olacak Apple Music ‘söz listeleri’
Cook analistlere, “Talep kapılı değil, arz yönlü olmayı bekliyoruz,” dedi.

“Eksiklikler öncelikle ‌iPad‌ ve Mac’i etkiliyor. “Talebimizi iyi idare ediyoruz – ama herkesin ne yaptığını bilmiyorum.”Elimizden gelenin en iyisini yapacağız, size söyleyebileceğim bu.” Kıtlıkların ne zaman biteceğini tahmin etmenin “çok, çok zor” olacağını da sözlerine ekledi.

Çip üretim tesislerinin yüksek maliyeti, neredeyse tam kapasitede çalıştıkları anlamına gelir, bu nedenle artan talebi karşılamak zaman alacaktır. Quilter Cheviot’un hisse senedi araştırma analisti Ben Barringer bir haber ajansına verdiği demeçte, “Üreticiler ve işletmeler yarı iletkenlerdeki kıtlığı çözmeye çalışırken, mevcut sorunlar 2018’e ve ABD-Çin ticaret savaşının başlangıcına kadar izlenebilir.” .

“Bu durum, şirketler yaşadıkları veya ekonomiler açıldıkça geçmek üzere oldukları talep artışını karşılamaya çalışırken Covid krizi ile daha da kötüleşti.” Tüketiciler çalışmaya, alışverişe ve çevrimiçi eğlence arayışına daha fazla zaman ayırdıkça Apple, salgın sırasında telefonlarının, uygulamalarının ve diğer cihazlarının satışlarının arttığını gördü.

Müşteriler, Apple’ın geçen yıl piyasaya sürülen yeni 5G telefonlarına geçmeye devam ettiler ve evden çalışmak ve ders çalışmak için Mac bilgisayarlar ve iPad’ler satın aldılar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Tim Cook, Apple Ürün Kıtlığı Konusunda Uyardı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu: Asus ROG Strix oyun dizüstü bilgisayarları, AMD’nin Computex …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör