Yeni TikTok CEO’su Çinli Ana Şirket ByteDance CFO’su Shouzi Chew

blank
Yeni TikTok CEO'su Çinli Ana Şirket ByteDance CFO'su Shouzi Chew

İçerik: Yeni TikTok CEO’su Çinli Ana Şirket ByteDance CFO’su Shouzi Chew

Yeni TikTok CEO’su Çinli Ana Şirket ByteDance CFO’su Shouzi Chew. Video uygulaması TikTok Cuma günü yaptığı açıklamada, yeni CEO’sunun Çinli ana şirketi ByteDance’ın yeni CFO’su Shouzi Chew olduğunu söyledi. TikTok’un bir ofisinin bulunduğu Singapur’da yaşıyor.

Los Angeles merkezli Vanessa Pappas, TikTok’un başkanı olarak sadece birkaç ay görev yapan eski bir üst düzey Disney yöneticisi olan Kevin Mayer’in Ağustos 2020’de istifa etmesinden bu yana TikTok’un geçici başkanıdır. Pappas COO olacak.

Chew, Mart ayında ByteDance CFO’su oldu. Daha önce 2018’de halka açılan Çinli akıllı telefon üreticisi Xiaomi’nin üst düzey yöneticisiydi.

TikTok’un uygulamasında, çoğu müzikli ve danslı, kullanıcıları tarafından hazırlanan ve gençlerin favorisi haline gelen kısa videolar yer alıyor. Araştırma şirketi eMarketer, TikTok’un bu yıl 73 milyon ABD’li kullanıcısı olacağını tahmin ediyor.

TikTok, belirsiz ulusal güvenlik endişelerine dayanarak uygulamayı yasaklamaya ve Oracle ve Walmart’a satış yapmaya zorlayan Başkan Donald Trump ve yönetiminin incelemesinin ortasında geçen yıl ABD merkezli bir CEO seçmişti – Mayer. Biden yönetimi, Çinli teknoloji şirketlerinin oluşturduğu ulusal güvenlik tehditlerini gözden geçirirken bu çabaları askıya aldı.

ByteDance CEO’su Yiming Zhang yaptığı açıklamada, Chew’in “kurumsal yönetişim ve uzun vadeli iş girişimlerine” odaklanacağını, Pappas ise uygulamanın operasyonlarını yöneteceğini söyledi. ” TikTok’un başarısının bir sonraki aşaması, “dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Yeni TikTok CEO’su Çinli Ana Şirket ByteDance CFO’su Shouzi Chew

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör