YouTube, Zaman Damgalarıyla Bağlantılı Yorumları Test Ediyor

blank
YouTube, Zaman Damgalarıyla Bağlantılı Yorumları Test Ediyor

İçerik: YouTube, Zaman Damgalarıyla Bağlantılı Yorumları Test Ediyor

YouTube, Zaman Damgalarıyla Bağlantılı Yorumları Test Ediyor. YouTube, videolara yorumlarla açıklama eklenmesine olanak tanıyan şık bir SoundCloud özelliğini ödünç almaya çalışıyor. Bu özellik, kullanıcıların bir videoda tam olarak izledikleri ana bağlı yorumları görüntülemelerine olanak tanır.

Bu özellik yalnızca Android ve iOS mobil uygulamalarında test ediliyor ve masaüstü sürümü bu yazı itibariyle testin dışında bırakılıyor.

Özellik, ilerleme çubuğuna görsel açıklamalar ekleyebilir
Bu özelliğin, kullanıcıların yorumları videonun belirli bölümlerine bağlamasına izin vermesi bekleniyor. Bunun ayrı bir video açıklama sistemi gerektirip gerektirmediği veya mevcut yorumları istenen zaman damgalarına entegre etmek için yeni bir yol ekleyip eklemediği açık değildir.

İlk bakışta, YouTube, SoundCloud’un ilerleme çubuğuna görsel notlar ekleyen zaman damgası ek açıklama özelliğini taklit etmeye çalışıyor gibi görünüyor.

YouTube, özelliği Destek sayfası aracılığıyla duyurur
Google, “Şu anda, yorumları bir videoda tam olarak izlediğiniz ana kadar zamanlanmış olarak görüntülemenize olanak tanıyan yeni bir özelliği test ediyoruz. Bu deney, bazı videolarda küçük bir grup insanın kullanımına sunulmuştur,” Google, daha geniş rulodan uzak dururken duyurdu -olumlu geribildirim bekliyor.

YouTube, bu özelliği az sayıda Android ve iOS uygulaması kullanıcısıyla sınırlandırmıştır. Bu kullanıcılar bile ona yalnızca belirli videolardan erişebilir.

Kimse özelliğin gerçekte nasıl göründüğünü bilmiyor gibi görünüyor
YouTube’un Destek sayfası, hiçbir açıklayıcı ekran görüntüsü olmaksızın çok az değerli bilgi paylaşır. Şu anda özelliğin nasıl göründüğünü ve çalıştığını söylemenin bir yolu yok, ancak pratikte nasıl görüneceğini tahmin etmek için bazı modeller yaptık.

YouTube’un kendisi, yalnızca kendi test grubundan olumlu geri bildirimler alınmasını bekleyen daha geniş bir yayına başlayacak ve bu çok iyi bir şekilde dahili bir odak grubu olabilir.

İlginç bir şekilde, Google yorumların video zaman damgalarına köprü oluşturmasına zaten izin veriyor. Garip bir şekilde, YouTube’un zaten bir video ek açıklama özelliği var, ancak o kadar iyi gizlenmiş ki çoğu deneyimli kullanıcı bile var olduğunun farkında bile değil.

Kullanıcılar, yorumlarının kendisine zaman damgasını yazarak yorumlarını belirli zaman damgalarına bağlayabilir. Google daha sonra düz metin zaman damgasını, sizi videodaki tam zamana götüren bir köprüye otomatik olarak ayrıştırır.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: YouTube, Zaman Damgalarıyla Bağlantılı Yorumları Test Ediyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın Duyuruları Intel Mac’i Olan Herkesi Endişelendiriyor

Apple’ın Duyuruları Intel Mac’i Olan Herkesi Endişelendiriyor. Apple artık artan sayıda Intel Mac kullanıcısını kesmeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör