Apple Watch, Yeni Anlaşma Sayesinde Kan Şekerini Takip Edebilir

blank
Apple Watch, Yeni Anlaşma Sayesinde Kan Şekerini Takip Edebilir

İçerik: Apple Watch, Yeni Anlaşma Sayesinde Kan Şekerini Takip Edebilir

Apple Watch, Yeni Anlaşma Sayesinde Kan Şekerini Takip Edebilir. Kan şekeri izleme özelliğine sahip bir Apple Watch ile ilgili uzun süredir devam eden söylentiler, biraz güvenilirlik kazandı. Telegraph ve Forbes, İngiliz sağlık teknolojisi firması Rockley Photonics’in geçtiğimiz günlerde bir SEC dosyasında Apple’ın son iki yıldır en büyük müşterisi olduğunu ve gelecekteki ürünleri geliştirmek için devam eden bir anlaşması olduğunu doğruladığını bildirdi.

Rockley’in odak noktası, kan şekeri, basınç ve hatta alkol seviyelerini takip eden sensörlere odaklandı ve bu özelliklerden en az birinin gelecekteki bir Apple Watch’ta mevcut olacağını gösteriyor. Apple’ın şeker hastalarına verdiği destek şimdiye kadar mağazalarında üçüncü taraf monitörler taşımakla sınırlı kaldı.

Rockley anlaşmasının ürün sevkiyatına yol açacağının garantisi yok. Apple, Apple Watch’u sağlığa odaklamak konusunda utangaç olmadı ve iğneler gerektirmeyen giyilebilir kan şekeri sensörleri geliştirme konusunda sektörden pek çok ilgi var. Apple, teknolojiyi Watch gibi ana akım bir ürün haline getirebilirse, diyabetlerini kontrol altında tutmak için kendilerini sarsmaktan bıkmış herkese bir avantaj sağlayabilir.

Rockley’in diğer teknolojileri de yardımcı olabilir. Kan basıncı takibi sizi stres gibi konularda uyarabilir ve alkol takibi içkinizi ölçülü tutabilir. Bunun uygulanabilir olup olmadığı başka bir konudur. Apple yine de pil ömrü ve fiyatı gibi faktörleri göz önünde bulundurmak zorunda ve teknoloji başka türlü hazır olsa bile tüm bu özellikler için (gönderildiklerini varsayarsak) bir süre beklemeniz tamamen mümkündür.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Watch, Yeni Anlaşma Sayesinde Kan Şekerini Takip Edebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Reklam İşletmesi, AB’deki En Büyük Tehditle Karşı Karşıya

Google Reklam İşletmesi, AB’deki En Büyük Tehditle Karşı Karşıya: Alfabe birimi Google, AB antitröst düzenleyicilerinin …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör