Pil Yangınlarını Önlemek İçin GM’nin Chevy’e Yazılım Eklemesi

blank
Pil Yangınlarını Önlemek İçin GM'nin Chevy'e Yazılım Eklemesi

İçerik: Pil Yangınlarını Önlemek İçin GM’nin Chevy’e Yazılım Eklemesi

Pil Yangınlarını Önlemek İçin GM’nin Chevy’e Yazılım Eklemesi. General Motors nihayet, geçen yılki bir dizi pil paketi yangınına yanıt olarak otomobil üreticisinin yayınladığı Chevy Bolt geri çağrısının merkezinde sorunu çözme planını açıkladı. Etkilenen müşteriler Cıvatalarını bir bayiye götürmek zorundadır, böylece pil paketleri incelenebilir ve GM, herhangi bir “anormallik” bulunursa paketi oluşturan bazı modüllerin değiştirilebileceğini söyler. Ancak bayiler, etkilenen tüm araçlara “gelişmiş yerleşik teşhis yazılımı” da yükleyecektir.

GM, bu yazılımın “pil modülü performansındaki değişikliklerle ilgili olası sorunları, sorunlar gelişmeden önce tespit edebileceğini” söylüyor. Şirket, yazılımın ilerleyen tüm yeni Bolt’larda standart olacağını söylüyor.

Geçen yılki geri çağırmanın ardından GM, yangınları önlemek için etkilenen Bolts’un tam pil kapasitesini yalnızca yüzde 90 ile sınırlayan bayilere bir yazılım güncellemesi yayınladı. Şirket, müşteriler yeni düzeltmeyi almak için Cıvatalarını getirdiklerinde bayilere bu sınırı kaldırmaları talimatı verildiğini söyledi.

Sadece beş civarında yangın raporu varken, Bolt’un pil paketiyle ilgili sorun, Hyundai’nin Kona EV’indeki benzer bir sorunun merkezinde bulunan LG Chem ile aynı pilleri kullandığı için ilgiliydi. Hyundai, bir düzineden fazla yangın raporunun ardından bu yılın başlarında Güney Kore’de ve ABD’de Kona EV’yi geri çağırdı ve o zamandan beri, satışlardaki düşüşün ardından kendi iç pazarındaki elektrikli SUV’yi tamamen iptal etti. Otomobil üreticisi, etkilenen müşteriler için tüm pil paketlerini değiştirirken, Hyundai’nin geri çağrılması daha dramatik bir düzeltmeyi içeriyordu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Pil Yangınlarını Önlemek İçin GM’nin Chevy’e Yazılım Eklemesi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Kia 2021 Niro EV, Uygun Fiyatlara Teknik Avantajlar Sunuyor

Kia 2021 Niro EV, Uygun Fiyatlara Teknik Avantajlar Sunuyor: Otomobil üreticileri, özellikle teknoloji yüklü elektrikli …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör