Sony, Discord’u PlayStation’a Entegre Etmek İçin Çalışıyor

blank
Sony, Discord'u PlayStation'a Entegre Etmek İçin Çalışıyor

İçerik: Sony, Discord’u PlayStation’a Entegre Etmek İçin Çalışıyor

Sony, Discord’u PlayStation’a Entegre Etmek İçin Çalışıyor. PlayStation artık “Discord ve PlayStation deneyimlerini gelecek yılın başlarından itibaren konsolda ve mobil cihazlarda birbirine yaklaştırma” sözüyle popüler çevrimiçi iletişim hizmeti Discord ile ortaklık yapıyor.

Bunun gerçekte neleri gerektireceğine dair ayrıntılar zayıf ve Sony’nin duyurusu sadece iki şirketin “Discord’u PlayStation Network’teki sosyal ve oyun deneyiminize bağlamakta zorlandıklarını” söylüyor. Bunun PlayStation konsollarına gelen tam teşekküllü bir Discord uygulaması veya daha sınırlı bir entegrasyon (platform dışında arkadaşlarla daha kolay sohbet etmek için PSN ve Discord hesaplarını bağlamak gibi) anlamına gelip gelmediği henüz açıklanmadı.

Yeni ortaklığın bir parçası olarak Sony, bir azınlık yatırımcısı olarak H Serisi yatırım turunun bir parçası olarak Discord’a belirtilmemiş miktarda para yatırıyor. Discord, Aralık 2020 itibarıyla 140 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan, özellikle oyun meraklıları için en büyük çevrimiçi topluluklardan biridir. Şirketin Microsoft tarafından bu yılın başlarında 10 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alınacağı bildirildi, ancak bu görüşmeler Discord’un bağımsız bir şirket olarak kalmaya karar vermesiyle sona erdi.

Sony’nin Discord’u PlayStation ürünlerine entegre etmek için nasıl çalıştığı hakkında daha fazla bilgi önümüzdeki aylarda gelecektir.

Tüm modern iletişim araçları cama dayanır. Telefonlarımızdaki Gorilla camından otomobillerimizdeki bilgi-eğlence ekranlarına kadar. Ama interneti düşündüğümde aklıma 5G, Starlink uyduları ve WiFi geliyor ve şu anda okyanuslarımızın altında çalışan 750.000 millik fiber optik kabloları hiç düşünmüyorum: tüm fotoğraflarımızı, e-postalarımızı taşıyan minik cam şeritleri. ve görüntülü sohbetler. Bu tüy kadar ince lifler sayesinde hemen hemen herkesle, her yerde anında iletişim kurabiliyoruz ve hepsi 5.000 yıllık bir teknolojiye dayanıyor: cama.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, Discord’u PlayStation’a Entegre Etmek İçin Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft, Xbox Game Pass’i Akıllı Televizyonlara Taşıyor

Microsoft, Xbox Game Pass’i Akıllı Televizyonlara Taşıyor: Microsoft’un eski büyük E3 canlı yayınından sadece birkaç …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör