Sony, PS4 Oyunları Hakkında Gizli Belgeler Ortaya Çıktı

blank
Sony, PS4 Oyunları Hakkında Gizli Belgeler Ortaya Çıktı

İçerik: Sony, PS4 Oyunları Hakkında Gizli Belgeler Ortaya Çıktı

Sony, PS4 Oyunları Hakkında Gizli Belgeler Ortaya Çıktı. Sony’nin PS4 platformlar arası oyunlarını yıllarca engellediği bir sır değil, ancak yeni gizli belgeler ve e-postalar, Sony’nin insanların diğer platformlarda arkadaşlarıyla aynı oyunları oynamasına ne kadar karşı olduğunu ortaya koyuyor.

Sony, başlangıçta hem Rocket League hem de Minecraft için platformlar arası oyunu engelledi, ancak Nintendo ve Microsoft’un her ikisi de oyuncuların Xbox ve Switch’te oynamasına izin verdi. Sony 2018’de Fortnite oyunlarını engellediğinde sorun gerçekten patladı ve oyuncular öfkeliydi. Şimdi, Sony’nin potansiyel gelir kayıplarını telafi etmek için beklemekte olduğu görülüyor.

Sony’nin 2018’de Fortnite oyunlarını engelleme kararına giden aylarda Epic Games, Epic Games ile Apple davasındaki e-postalar arasında çapraz oynamayı etkinleştirmek için Sony’den yalvardı. Epic’in iş geliştirme başkan yardımcısı Joe Kreiner, “Epic’in istediğimizi elde edemediği bir senaryo düşünemiyorum – bu olasılık, Fortnite PlayStation’daki en büyük oyun haline geldiğinde kapıdan çıktı” dedi.

Epic Games’in, çapraz oyunu etkinleştirmek için Sony’ye ricası.
Kreiner, “Sony ile birlikte çapraz oyunu duyurduk. Epic, Sony’yi kahraman gibi gösterme yolundan çıkıyor. ” Epic, anlaşmayı tatlandırmak için E3 varlığını PlayStation ile markalaştırmayı veya PS Plus abonelerine özel benzersiz karakterler eklemeyi bile teklif etti. “Bunu hepimiz için büyük bir kazanç haline getirelim. Epic konuyla ilgili fikrini değiştirmiyor, bu yüzden şimdi üzerinde anlaşalım ”dedi Kreiner. Sony kabul etmedi.

O dönemde Sony’nin geliştirici ilişkilerinden sorumlu kıdemli direktörü Gio Corsi, “platformlar arası oynamanın başlığın boyutu ne olursa olsun bir smaç olmadığını” belirterek çapraz oyun fikrini reddetti – Epic’in Fortnite’ın hakimiyeti konusundaki esnekliğine açık bir referans. Oyun istasyonu. Corsi, “Bildiğiniz gibi, birçok şirket bu fikri araştırıyor ve tek bir şirket bile çapraz konsol oyununun PlayStation işini nasıl geliştirdiğini açıklayamaz” dedi.

Ancak Ağustos 2019 itibariyle, Sony’nin değerli bir argüman bulmuş olabileceği görülüyor: PlayStation oyuncularına erişim karşılığında rakiplerinden potansiyel olarak para çekmenin bir yolu.

E-posta yazışmaları, sorunun nihayetinde nerede bittiğini açıklamıyor, ancak Ağustos 2019’dan (Sony’nin değişikliğinden sonra) “platformlar arası politika, gereksinimler ve süreç” başlıklı bir belge, Sony’nin artık çapraz oyuna nasıl yaklaşabileceğini ortaya koyuyor: platformlar arası bir gelir PlayStation oyuncuları platformlar arası bir oyunun alt satırına belirli bir yüzdeden daha fazla katkıda bulunduğunda yayıncıları Sony’ye telif hakkı ödemeye zorlayarak, Sony’nin “gelirdeki azalmayı dengelemek” için çapraz oyunu mümkün kılıyor. Nintendo ve Microsoft’un oyunlarda çapraz oynamayı etkinleştirmek için benzer anlaşmaları zorlayıp zorlamadığı belli değil.

Sony ayrıca politikada yayıncıların sanal para birimini PlayStation’a veya PlayStation’dan aktaramayacağını ve tüm platformlar arası etkileşimlerin devre dışı bırakılması için bir ayar olması gerektiğini şart koşar.

Bu platformlar arası gelir paylaşımının hala var olup olmadığını açıklığa kavuşturmak için Sony ile iletişime geçtik ve sizi buna göre güncelleyeceğiz.

Sony’nin çapraz oyunu engellemeyi bırakması için başka iyi nedenler de olabilir: Epic Games e-postalarından üç ay sonra Sony, Fortnite çapraz oynamayı engellediğinde ve sonunda çapraz oyunu etkinleştirmek için yeni bir politika değişikliğiyle 2018’in sonlarında geri adım attığında bir tepkiyle karşı karşıya kaldı. belirli oyunlarda.

Bu e-postalar ve belgeler, Epic Games’in Fortnite ile başarısı şirketi nihayetinde kabul etmeye zorlamadan önce, Sony’nin başlangıçta çapraz oyunu engelleme çabalarına sadece küçük bir bakış sunuyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Sony, PS4 Oyunları Hakkında Gizli Belgeler Ortaya Çıktı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor

Epic, Güney Kore’de Fortnite’ı Yeniden Yayınlamak İstiyor:Epic, Apple’dan geliştirici araçlarına erişimini geri yüklemesini istedi, böylece …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör