Twitter’dan 600’den Daha Fazla Takipçili Kullanıcılara Yenilik

blank
Twitter'dan 600'den Daha Fazla Takipçili Kullanıcılara Yenilik

İçerik: Twitter’dan 600’den Daha Fazla Takipçili Kullanıcılara Yenilik

Twitter’dan 600’den Daha Fazla Takipçili Kullanıcılara Yenilik. Şirket, Pazartesi gününden itibaren Twitter’ın 600 veya daha fazla takipçisi olan hesaplara Clubhouse benzeri sosyal ses odaları olan Spaces’a ev sahipliği yapma olanağı getireceğini duyurdu. Bu, şirketin Nisan lansmanını umduğu zamandan biraz daha geç olsa da iOS ve Android cihaz kullanıcıları güncellemeye dahil edilecek.

Şirket, okuyuculardan gelen geri bildirimler ve geçen yılın sonlarında Spaces’ı tanıttığından beri öğrendiklerinden sonra 600 takipçi sayısına ulaştığını söyledi. Şirket değişiklikleri duyuran bir blog gönderisinde “Bu hesapların mevcut izleyicileri nedeniyle canlı sohbetleri barındırma konusunda iyi bir deneyime sahip olması muhtemeldir” dedi. “Herkese bir Alan yaratma yeteneğini getirmeden önce, daha fazla öğrenmeye, Spaces’ı keşfetmeyi kolaylaştırmaya ve insanların harika bir kitleyle onlardan keyif almasına yardımcı olmaya odaklandık.”

Clubhouse, Discord’un Sahne Kanallarını veya başka bir sosyal ses ürününü kullandıysanız, başkaları dinlerken insan gruplarının kendi aralarında konuşmasına izin vermek için tasarlanmış bir alanda kendinizi evinizde hissetmelisiniz. Format, şeyler için çok iyidir. röportajlar veya panel tartışmaları gibi, ancak Clubhouse’da sosyal ses odaları aynı zamanda komedi mekanları, saha odaları ve daha fazlası olarak da kullanıldı.

Twitter ayrıca Clubhouse’un sahip olmadığı bir özelliği de ortaya çıkardı: Twitter, kullanıcılara bilet yoluyla Spaces’tan para kazanmaları için bir yol sunmayı planlıyor. Şirket, ev sahiplerinin bilet fiyatlarını ve satılan bilet sayısını belirleyebileceğini, bu da insanların özel etkinlikler oluşturmasına ve çabaları karşılığında biraz para kazanmasına olanak tanıyacağını söylüyor. (Twitter, bilet satışlarından “küçük bir miktar” gelir alacağını söylüyor.) Şirkete göre, özellik önümüzdeki aylarda “sınırlı bir grup” tarafından kullanılabilecek.

Clubhouse, doğrudan ödeme yoluyla kendi platformunda da para kazanmanın bir yolunu sunuyor, ancak ödeme alma yeteneği şu anda yalnızca küçük bir test grubu için mevcut. Biletli Alanlar, ekstra içerik için ücret almanıza olanak tanıyan yakında çıkacak Süper Takipler ve profiller ve Alanlar için söylentilere göre “bahşiş kavanozu” ile Twitter, insanların takiplerini zorlamak yerine doğrudan platformundan para kazanmalarına izin verme çabalarını artırıyor Clubhouse, Substack ve Patreon gibi yerlere insanlar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter’dan 600’den Daha Fazla Takipçili Kullanıcılara Yenilik

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu: Asus ROG Strix oyun dizüstü bilgisayarları, AMD’nin Computex …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör