Verizon, Ödediğinin Yaklaşık Yarısına AOL Ve Yahoo Satıyor

blank
Verizon, Ödediğinin Yaklaşık Yarısına AOL Ve Yahoo Satıyor

İçerik: Verizon, Ödediğinin Yaklaşık Yarısına AOL Ve Yahoo Satıyor

Verizon, Ödediğinin Yaklaşık Yarısına AOL Ve Yahoo Satıyor. Verizon, AOL ve Yahoo mülklerini Apollo Global Management’a 5 milyar $ değerinde olduğu söylenen bir anlaşmada sattı, bu da ilk başta Verizon için ödenen yaklaşık 9 milyar $ ‘ın yaklaşık yarısıdır. Verizon, artık Yahoo olarak bilinen ve CEO Guru Gowrappan liderliğindeki şirkette yüzde 10 hisseye sahip olacak. Verizon’un reklam teknolojisi işini içeren anlaşma, geçen hafta yoğun bir şekilde söylentilere konu oldu ve hala kapanış koşullarına tabi. Tamamlandığında, Verizon’un medya prodüksiyonu ve reklamcılıkla ilgili sorunlu deneyine son verecek.

Apollo, Las Vegas’taki Venedik tatil beldesinin ve el sanatları perakendecisi Michaels’ın sahibi olan bir özel sermaye şirketidir. Apollo kurucu ortağı Leon Black, Jeffrey Epstein’a 150 milyon dolardan fazla ödediği ortaya çıktıktan kısa bir süre sonra Başkan olarak istifa etti. Evet, Jeffrey Epstein.

Apollo ortağı Reed Rayman, “Yahoo’nun muazzam potansiyelini ve benzersiz marka koleksiyonunu ortaya çıkarmaya yardımcı olmaktan heyecan duyuyoruz,” dedi. “Tüm kuruluşun son birkaç yılda kaydettiği harika çalışma ve ilerlemeye büyük saygı ve hayranlık duyuyoruz ve Yahoo’nun bir sonraki büyümesinde hızlandırmak için Guru, yetenekli ekibi ve Verizon’daki ortaklarımızla çalışmayı dört gözle bekliyoruz. bölüm. “

Verizon, başlangıçta 2015 yılında AOL için 4.4 milyar dolar ve iki yıl sonra Yahoo için 4.5 milyar dolar ödedi. Yahoo Sports, TechCrunch ve Engadget gibi mülkleri içeren medya bölümleri, saçma bir şekilde Oath adı altında konsolide edildi, daha sonra Verizon yenilgiyi kabul ettikten ve değerinin yaklaşık yarısını yazdıktan sonra 2018’de Verizon Media Group olarak yeniden adlandırıldı.

2019’da Verizon, Tumblr’ı 3 milyon dolardan daha az olduğu düşünülen açıklanmayan bir meblağ karşılığında sattı, bu, Yahoo’nun blog platformu için ödediği 1,1 milyar dolarlık 2013’e kıyasla kuruş oldu. Geçen yıl Verizon, Huffpost’u Buzzfeed’e kaldırdı. 2011 yılında bu, üç aylık kazançlarında 119 milyon dolarlık bir masrafla sonuçlandı “esas olarak HuffPost işinin elden çıkarılmasıyla ilgili.”

Eskiden, AOL insanların internete nasıl bağlandığıydı ve Yahoo da ön sayfaydı. Zirvelerinde, AOL 200 milyar dolardan fazla ve Yahoo 125 milyar dolardan fazla piyasa değerine sahipti.

OnePlus 9 Pro ve OnePlus 9 burada. Yeni bir ekran, daha hızlı kablosuz şarj ve Hasselblad ile kamera ortaklığı hakkında büyük iddialar var. Hepsi Galaxy S21 serisine karşı ölçülebilir mi? Bu incelemede, Dieter Bohn ve Allison Johnson her akıllı telefonu test etti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Verizon, Ödediğinin Yaklaşık Yarısına AOL Ve Yahoo Satıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Eski Netflix CTO’su Rüşvet Almaktan Hüküm Giydi

Eski Netflix CTO’su Rüşvet Almaktan Hüküm Giydi. 2014’te Netflix, eski CTO’su Michael Kail’e dava açtı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör