Volkswagen Sürücüsüz Araçlar İçin Kendi Çiplerini Tasarlayacak

blank
Volkswagen Sürücüsüz Araçlar İçin Kendi Çiplerini Tasarlayacak

İçerik: Volkswagen Sürücüsüz Araçlar İçin Kendi Çiplerini Tasarlayacak

Volkswagen Sürücüsüz Araçlar İçin Kendi Çiplerini Tasarlayacak. Volkswagen, sürücüsüz arabalarıyla kullanıma hazır bilgi işlem gücüne razı olmayacak. Reuters’ın (Autoblog aracılığıyla) bildirdiği gibi, şirket başkanı Herbert Diess Handelsblatt’a verdiği röportajda VW’nin otonom araçlar için kendi yüksek performanslı yongalarını tasarlayacağını söyledi. Diess, bunun mümkün olan en iyi donanımı geliştirme meselesi olduğunu söyledi – tıpkı Apple ve Tesla gibi, bu hareket VW’ye işlemcilerini tanımlamada “daha yüksek yetkinlik” kazandıracaktı.

Otomobil üreticisi çipleri kendileri üretmedi, ancak patentlere sahip olmak istedi. Şirketin yazılım bölümü Cariad, ilgili uzmanlığı geliştirmek için genişleyecekti.

Böyle bir hareket, VW’nin daha çevik, teknoloji meraklısı bir marka olma hedefinin anahtarı olabilir. Tesla, önceki otomobiller için standart NVIDIA donanımına güveniyordu, ancak Tam Otomatik Sürüş ve Otopilot’un nasıl gelişeceği üzerinde daha fazla kontrol sağlayan özel yongalara geçti. Benzer şekilde, Apple’ın artan performans avantajlarını şirket içi işlemci tasarımına borçludur – telefonları ve bilgisayarları başka birinin yonga yol haritasına göre şekillendirmek yerine ideal ürün stratejisine uygun CPU’lar oluşturabilir.

Şirket 2025 veya daha sonrasına kadar sürücüsüz otomobilleri sahaya çıkarmayı beklemediğinde VW’nin tasarım çalışmalarının sonuçlarını görmek için bir süre beklemeniz gerekecek. Yine de başarılı olursa, araç içi teknoloji stokuyla sınırlı olabilecek rakiplere göre bir avantaj iddia edebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Volkswagen Sürücüsüz Araçlar İçin Kendi Çiplerini Tasarlayacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

DFSK SERES ve Huawei’den Araba Yapımı İçin İşbirliği!

DFSK SERES ve Huawei’den Araba Yapımı İçin İşbirliği!: Çin’in üçüncü büyük otomobil üreticisi DFSK Motors …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör