Apple, Eski Google AI Bilim Adamını İşe Aldı

blank
Apple, Eski Google AI Bilim Adamını İşe Aldı

İçerik: Apple, Eski Google AI Bilim Adamını İşe Aldı

Apple, Eski Google AI Bilim Adamını İşe Aldı. Apple, şirketin en önde gelen çalışanları arasında yer alan ve iki kadın araştırmacının işten çıkarılmasının sonuçları nedeniyle işi bırakması için Google AI tecrübesi Samy Bengio’yu işe aldı. Haberi veren Reuters, Bengio’nun Apple’da yeni bir AI araştırma birimine liderlik edeceğini, onu eski Google armatürü ve şu anki makine öğrenimi ve AI stratejisi Apple VP’si John Giannandrea ile yeniden bir araya getireceğini belirtti.

Bengio, şirketin, Timnit Gebru ve Margaret Mitchell adlı iki etik yapay zeka ortak liderinin tartışmalı görevden alınmasının ardından geçen hafta Google’dan ayrıldı. Her iki araştırmacı da kendi alanlarındaki çeşitliliğin sadık savunucularıydı ve büyük dil modellerinin tehlikeleri ve algoritmik önyargı konusunda ayrı ayrı uyarıda bulundular. Ateş etmeleri, arama devine ve daha geniş AI akademik kardeşliği arasında bir iç tepkiye neden oldu.

Gebru’nun devrilmesinin ardından Facebook’ta yayınlanan bir açıklamada Bengio, şaşkına döndüğünü ve Timnit ile ekibinin geri kalanının yanında olduğunu söyledi. Bloomberg’e göre Google, etik yapay zeka araştırma birimini Dr. Marian Croak’ı Şubat ayında lider konuma getirecek şekilde yeniden düzenleyerek yanıt verdi – bu, Bengio’nun görevlerini azaltan bir hareketti.

Apple için işe alma, işe alma ve teknoloji edinimleri yoluyla makine öğrenimi zekasını güçlendirmek için bir dizi Google AI yetenek kapma serisinin en yenisini işaret ediyor. Bengio, beyin haritalama, görüntü yükseltme ve erişilebilirlik alanlarında yapay zeka buluşları üreten Google Brain araştırma ekibinin üst düzey bir üyesiydi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple, Eski Google AI Bilim Adamını İşe Aldı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör