Bad Batch, Star Wars Animasyonunun Geleceğine Bir Bakış

blank
Bad Batch, Star Wars Animasyonunun Geleceğine Bir Bakış

İçerik: Bad Batch, Star Wars Animasyonunun Geleceğine Bir Bakış

Bad Batch, Star Wars Animasyonunun Geleceğine Bir Bakış. Bad Batch, Disney Plus için en son Star Wars yan serisi olarak bugün geldi. Klon Savaşları veya İsyancılar gibi önceki animasyon şovlarından farklı, daha küçük bir şov, tek bir klon askerleri kadrosuna, Clone Force 99 – adı “Bad Batch” ve yükselişin ardından galakside bir yer bulma mücadelesine odaklanıyor. İmparatorluğun.

Diğer klon askerlerinin aksine, Bad Batch’in üyeleri, belirli genetik anormalliklere vurgu yapılarak klonlandı. Örneğin Hunter, gelişmiş duyulara sahipken, Wrecker ortalama klondan çok daha büyük ve daha güçlüdür.

Bad Batch ilk olarak Dave Filoni’nin canlandırdığı The Clone Wars serisinin (Disney’in Lucasfilm’i satın almasının ardından 2013 yılında ilk iptal edildikten sonra geri getirilen) yeniden dirilen yedinci sezonunda, diğer yan ürünler için pratik olarak arka kapı pilotu olarak tasarlanmış bir bölümde tanıtıldı.

Klon Savaşlarının önceki yedi sezonu veya Asilerin dört sezonu hakkında bilgi sahibi olmak, en azından şimdilik The Bad Batch’in keyfini çıkarmak için gerekli değil. Şov, genişletilmiş ilk bölümün başında kadroyu yeniden tanıtmak için bolca zaman alıyor. Bununla birlikte, Revenge of the Sith’in geniş olaylarına ve Cumhuriyet’in çöküşüne aşinalık yardımcı olur. Şov yaratıcısı Dave Filoni’nin diğer dizilerine atıfta bulunma tercihini bildiğinden, The Bad Batch’in sonunda Klon Savaşları, Asiler ve hatta Mandalorian’daki karakterlerle ve olaylarla çizginin aşağısında bir noktada kesişeceği neredeyse kesin.

Ve bu bir bakıma bütün mesele. Bad Batch, Star Wars şovlarının bir sonraki dalgasının erken bir önizlemesidir: her biri önceki şovlar ve filmlerle bağlantılı ve onlardan oluşan yan ürünlerden oluşan bir kule.

Bu, canlı aksiyon tarafında ilk kez gördüğümüz bir şey. The Mandalorian’ın ikinci sezonunun başarısı şimdiden bir değil üç farklı spinoff ortaya çıkardı (Ashoka, Rangers of the New Republic ve The Book of Boba Fett) ve sonunda önümüzdeki yıllarda Avengers benzeri bir geçişle sonuçlanacak.


Bunlardan herhangi biri size tanıdık geliyorsa, bunun nedeni Disney’in zaten Marvel Studios filmleri ve Disney Plus şovları ile hemen hemen aynı taktiği kullanıyor olmasıdır: İzleyicileri çekmek ve onları Disney’e abone tutmak için çok çeşitli şovları ve filmleri kapsayan birbirine bağlı bir hikaye oluşturmak. Artı ve tiyatrolara yöneldi.

Disney daha önce Star Wars’u Skywalker Saga kalıbından çıkarmaya yönelik ilk girişimlerinde benzer bir şey denedi, ancak Rogue One veya Solo gibi sinematik yan ürünler, daha ana akım filmlerle aynı derecede büyük başarılara dönüşmedi. Bununla birlikte, bu filmler bağ dokusu olmayı, bölümler arasındaki eksik bağları doldurmayı veya daha önce tanıştığımız karakterlerin tarihlerinde gölgelendirmeyi amaçlıyordu. Yıldız Savaşları’nı daha büyük bir evren gibi hissettirmek yerine, daha küçük hissettirme gibi olumsuz bir etkisi oldu.

Bad Batch, bu sorunu kendi başlarına ortaya çıkan nispeten yeni bir klon grubuna daha sıkı odaklanarak çözmeye çalışıyor. Bu, tüm Klon Savaşları’nın kapsamlı çatışmasının geniş kapsamı veya yeni başlayan İsyan’ın başlangıcı değil, bu da umarız eski olanları yeniden düzenlemek yerine Yıldız Savaşları evreninin yeni bir alanını oyabileceği anlamına gelir.

Bunların çoğu, The Bad Batch’in içerik oluşturucularının bir diziden ne kadar bağımsız olmak istediğine bağlıdır. Örneğin Mandaloryalı, başlamak için benzer bir yörüngede görünüyordu, ancak ikinci sezonu şovun Luke Skywalker kamera hücreleri, Boba Fett konuk bölümleri, darksaber düelloları ve daha fazlasıyla ana akım Star Wars yoluna düştüğünü gördü. The Bad Batch’in benzer bir rotadan geçtiğini hayal etmek kolaydır. (Örneğin, ilk bölüm Rogue One’dan Saw Gerrera’dan bir görünüm ve daha ince bir Rebels kamera hücresini zaten görüyor.)

Yine de umarız, The Bad Batch, evrendeki kendi rotasını yeni hikayelerle çizen yeni bir Star Wars spinoff dalgasının ilki olacak. Çünkü Disney’in programındaki Disney Plus şovlarının ve filmlerinin sayısıyla, galaksinin yeni bölümlerine dalmak çok önemli olacak – sonuçta, keşfedilecek çok sayıda galaksi kaldı.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Bad Batch, Star Wars Animasyonunun Geleceğine Bir Bakış

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple Watch, Yeni Anlaşma Sayesinde Kan Şekerini Takip Edebilir

Apple Watch, Yeni Anlaşma Sayesinde Kan Şekerini Takip Edebilir. Kan şekeri izleme özelliğine sahip bir …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör