Google Pixel, Önemli Düzeltmelerle Güvenlik Açığını Kapatıyor

blank
Google Pixel, Önemli Düzeltmelerle Güvenlik Açığını Kapatıyor

İçerik: Google Pixel, Önemli Düzeltmelerle Güvenlik Açığını Kapatıyor

Google Pixel, Önemli Düzeltmelerle Güvenlik Açığını Kapatıyor. Pixel akıllı telefonlar, bir güvenlik açıkları listesini düzelten yeni bir güncelleme alıyor. Google, Mayıs ayı (2021) için Pixel akıllı telefonların yanı sıra diğer Android telefonlardaki güvenlik açıklarını listeleyen güvenlik güncelleme bültenlerini yayınladı.

Pixel akıllı telefonlara özgü güvenlik açıkları orta düzey olarak derecelendirilirken, daha genel Android bülteni bazı sorunları yüksekten kritik olarak derecelendirdi. En son güncellemeleri alacak Pixel akıllı telefonlar, Pixel 3 ve daha yeni modelleri içerir.

Samsung’un birkaç Android destekli amiral gemisi akıllı telefonunda Mayıs 2021 Android güvenlik yaması bulunuyor. 2021 Mayıs Android güvenlik yaması, programlarına göre OEM’ler tarafından kullanıma sunulurken, Pixel telefonlar genellikle güncelleme bildirimlerini piyasaya sürüldüğü gün alır.

Güncellemeler, uyumlu Pixel akıllı telefonların küresel varyantları için geçerlidir ve çoğu, güncellemeleri RQ2A.210505.003 yapı numarasını taşıyan Google Pixel 4a, Pixel 4a (5G) ve Pixel 5 haricinde RQ2A.210505.002 yapı numarasına sahiptir.

Google Pixel 5a 5G, Geçen Yılki Pixel 5, Pixel 4a 5G ile Aynı SoC’yi Alabilir Mayıs 2021 Android güvenlik yamasını almış olan Samsung Galaxy cihazlarından bazıları, serisinde üç cihaz bulunan Samsung Galaxy S20 serisini içerir – Galaxy S20, Galaxy S20 + ve Galaxy S20 Ultra ve Samsung Galaxy S21, Galaxy S21 + ve Galaxy S21 Ultra akıllı telefonlarını içeren Samsung Galaxy S21 serisi.

Her iki seri de kamera performansında ve Samsung’un Galaxy cihazları arasında veri aktarımı için Quick Share özelliğinde iyileştirmeler aldı. Her iki seri de önce Avrupa’da güncellemeleri aldı ve yakında diğer bölgelere de sunulacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Pixel, Önemli Düzeltmelerle Güvenlik Açığını Kapatıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor

Apple’ın Gece Modu, Uyku Düzenine Etki Etmiyor. Apple’ın “daha iyi bir gece uykusu çekmenize yardımcı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör