Instagram Hikayeleri Altyazılamanıza İzin Verecek

blank
Instagram Hikayeleri Altyazılamanıza İzin Verecek

İçerik: Instagram Hikayeleri Altyazılamanıza İzin Verecek

Instagram Hikayeleri Altyazılamanıza İzin Verecek. Instagram artık Hikayeler için videolardaki konuşmaları otomatik olarak yazıya dökecek bir altyazı çıkartmasına sahip. Çıkartma şimdilik yalnızca “İngilizce ve İngilizce konuşulan ülkelerde” mevcut olacak, ancak sonunda diğer dillere ve ülkelere de sunulacaktır. Instagram, yakında Reels’da otomatik altyazıları da test etmeye başlayacağını söylüyor.

Altyazılar IGTV ve Threads uygulamasında mevcut ve Instagram, onları daha verimli ve izlemesi daha kapsayıcı hale getirmek için Hikayeler ve Makaralara eklediğini söylüyor. Bu özellik, sağır veya işitme güçlüğü çeken, anadili İngilizce olmayan veya sadece videoları ses olmadan izleyen kişiler için hoş bir ek olmalıdır.

Ekranın üstünden altına, “Kokmuş küçük bir bebek misin?” Diyen kelimelerin listesi bir kanepede oturan minyatür bir dachshund fotoğrafının önünde.
Düzenleme seçeneği, başlıkların her bir kelimesini ayrı ayrı listeler. Ayarlamalar yapmak için tek tek kelimelere dokunabilirsiniz.
Hikayelerdeki diğer metin seçenekleri gibi, kullanıcılar oluşturulduktan sonra altyazıların stilini ve rengini ayarlayabilir. Kullanıcılar ayrıca yazımı, noktalama işaretlerini veya doğru bir şekilde yazılmamış kelimeleri düzeltmek için başlıklardaki tek tek kelimeleri düzenleyebilir. Otomatik altyazılar, özellikle aksanları veya alışılmadık konuşmaları olan kişiler için nadiren mükemmel doğruluğa sahiptir, bu nedenle düzenleme çok önemlidir. Şu anda daha iyi görsel kontrast için metnin vurgulanması seçeneği yoktur, ancak onları daha kolay görmek için çizim aracını veya resim yazılarının arkasındaki bir çıkartmayı kullanabilirsiniz.

Diğer platformlar ve hizmetler, kısa süre önce otomatik altyazı ekleme seçeneklerini ekledi veya iyileştirdi. Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams, video görüşmeleri için otomatik altyazılar sunar. Google, Mart ayında Canlı Altyazı özelliğini Chrome tarayıcısı genelinde genişletti ve TikTok, geçen ay Amerikan İngilizcesi ve Japonca için otomatik altyazılar başlattı. Twitter Pazartesi günü, Spaces’ta sunduğu altyazı için iyileştirmeler planladığını duyurdu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram Hikayeleri Altyazılamanıza İzin Verecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Flash’ı Windows 10 İle Birlikte Sunmayı Bırakacak

Microsoft Flash’ı Windows 10 İle Birlikte Sunmayı Bırakacak. Microsoft nihayet Flash’ı Windows 10’dan tamamen temizlemeye …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör