Japon Astronot Giza Piramitlerini Uzaydan Çekerek Paylaştı

blank
Japon Astronot Giza Piramitlerini Uzaydan Çekerek Paylaştı

İçerik: Japon Astronot Giza Piramitlerini Uzaydan Çekerek Paylaştı

Japon Astronot Giza Piramitlerini Uzaydan Çekerek Paylaştı. Üç Amerikalı meslektaşı ile birlikte Uluslararası Uzay İstasyonunda altı aylık bir görevde olan Japon astronot Soichi Noguchi, ISS’deki son gününde Büyük Giza Piramidi’nin büyüleyici bir fotoğrafını paylaştı. Dünyanın uzaydan görüntüleri – ister manzaranın canlı renkleri, ister karmaşık bulut oluşumları, isterse sadece nüfus yoğunluğu gibi şeylerin haritalanması – her zaman büyüleyici olmuştur ve bilim insanlarının dünyamızı incelemelerine yardımcı olmuştur. Noguchi’nin fotoğrafı, dünyanın en ünlü yapılarından birine dair harika ve yeni bir perspektif.

Fotoğraf, eski Mısırlılar tarafından inşa edilen dünya mirası alanının yanı sıra Al Giza Çölü ve bitişiğindeki şehri gösteriyor. Noguchi, “# ISS’deki son gün – #Giza #Pyramid #dünya mirasının en iyi fotoğrafını çektim,” dedi.

Twitter kullanıcıları paylaşıp yorum yaptıkça fotoğraf hızla viral oldu. Bir kullanıcı, Noguchi’yi “fantastik çekim” için alkışladı ve ardından fotoğrafı “karasal referans çerçevesine” çevirdiğini açıkladı, böylece sıradan insanların anlaması daha kolay hale geldi.

Başka bir kullanıcı şöyle yazdı: “Bu, üç boyutlu mu yoksa yerde büyük delikler mi olduğunu anlayamayacağınız illüzyonlardan biri gibi. 2 Mayıs Pazar günü, Noguchi’yi ve diğer üç astronotu taşıyan ABD SpaceX Crew Dragon kapsülü geri döndü. ISS’deki görevlerini tamamladıktan sonra Dünya.

AFP haber ajansına göre, NASA’nın 50 yıldan fazla bir süredir ilk gece okyanus inişinde Florida açıklarına sıçradı. Hepsi NASA’dan Michael Hopkins, Victor Glover ve Shannon Walker, ISS’de Noguchi’ye eşlik etti. Dört astronot, geçen Kasım ayında Elon Musk’un SpaceX tarafından yapılan bir araçla ISS’ye ilk tam operasyonel görev için uzaya gitmişti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Japon Astronot Giza Piramitlerini Uzaydan Çekerek Paylaştı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

NASA, Hubble Teleskobu’nun Geçici Olarak Çöktüğünü Söyledi

NASA, Hubble Teleskobu’nun Geçici Olarak Çöktüğünü Söyledi: NASA Cuma günü yaptığı açıklamada, 30 yıldan fazla …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör