Microsoft Flash’ı Windows 10 İle Birlikte Sunmayı Bırakacak

blank

İçerik: Microsoft Flash’ı Windows 10 İle Birlikte Sunmayı Bırakacak

Microsoft Flash’ı Windows 10 İle Birlikte Sunmayı Bırakacak. Microsoft nihayet Flash’ı Windows 10’dan tamamen temizlemeye hazır. Microsoft, Temmuz ayında kullanıcılara sunulan toplu bir güncelleme aracılığıyla Adobe eklentisinin paketlenmiş sürümünü Windows’tan tamamen kaldırmayı bekliyor.

Flash önleme yaması, Windows 8.1, Windows Embedded 8 Standard ve Windows Server 2012 için kapsamlı ve güvenlik güncellemelerine de dahil edilecektir.

Windows 10 21H1’e güncelleme yapan herkes Flash’ı otomatik olarak kaybedecek, Microsoft eklendi ve yerleşik Flash oynatıcısını çekmek isteyen kişiler, önceden yüklememişlerse ilgili isteğe bağlı yamayı zaten indirebilirler.

Microsoft’un düzeltmelerinden hiçbiri manuel Flash yüklemelerini çekmeyecektir, ancak Adobe 2020’nin sonunda eklentiyi desteklemeyi bıraktığında ve şu anda kullanıcıları eklentiyi kaldırmaya çağırdığında bu bir sorun olmayabilir. Microsoft partiye nispeten geç kaldı, ekliyoruz. Google, 2016’da Chrome kullanıcılarını Flash’tan uzaklaştırıyordu ve Apple ve Mozilla gibi rakip tarayıcı üreticileri aynı anda benzer adımlar attı.

Bu, birçok kullanıcı için Flash’ın etkili sonudur. Eklenti, hem güvenlik sorunları hem de HTML5’in yükselişi nedeniyle alaka düzeyini kaybederken, Windows 10 paketi nedeniyle birçok kişinin bilgisayarında kalıyor. Şimdi, insanların modern web teknolojisini kullanmaktan başka seçeneği olmayacak – güncelleme yeterince geç gelse de, halkın farkına bile varmayacağı bir şans var.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Microsoft Flash’ı Windows 10 İle Birlikte Sunmayı Bırakacak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu: Asus ROG Strix oyun dizüstü bilgisayarları, AMD’nin Computex …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör