Twitter, Reklam Kaldırma Uygulaması Scroll’u satın alıyor

blank
Twitter, Reklam Kaldırma Uygulaması Scroll'u satın alıyor

İçerik: Twitter, Reklam Kaldırma Uygulaması Scroll’u satın alıyor

Twitter, Reklam Kaldırma Uygulaması Scroll’u satın alıyor. Twitter’ın satın alma çılgınlığı, katılımcı haber sitelerindeki reklamları kaldıran, ayda 5 dolarlık bir abonelik hizmeti olan Scroll ile bugün de devam ediyor. Twitter, Scroll, yakın zamanda satın alınan Revue haber bülteni hizmeti ve diğer yerel Twitter hizmetlerini içerecek yeni bir tür abonelik planı oluşturmaya çalışıyor. Anlaşmayı duyuran bir blog gönderisinde Scroll CEO’su Tony Haile, şirketini satmasının nedenlerinden birinin “Twitter’ın tutkularının insanların şüphelendiğinden daha büyük olması” olduğunu söylüyor.

Kaydırma hizmeti, web sitelerine size reklam sunmamalarını söylemek için üçüncü taraf tanımlama bilgilerini veya tarayıcı uzantılarını kullanan ustaca bir bilgisayar korsanlığıdır. Tam olarak bir reklam engelleyici değildir, bunun yerine abonelik ücretinizin bir kısmını ziyaret ettiğiniz katılımcı web sitelerine gönderir. Artık Twitter tarafından alındığına göre, artık yeni kayıtları kabul etmeyecek – ancak mevcut müşteriler için kısa vadede hiçbir şeyin değişmesi beklenmiyor.

Bu, başka bir Scroll hizmeti olan Nuzzel için durum böyle değil. Nuzzel, Twitter beslemenizdeki insanlar tarafından paylaşılan en çok okunan haberlerin günlük e-postalarını gönderir ve bu nedenle çok sayıda çevrimiçi haber tüketicisi tarafından çok sevilirdi. Twitter, “Nuzzel’in temel unsurlarını zaman içinde doğrudan Twitter’a getireceğini” söylüyor. Hizmet 6 Mayıs’ta kapatılacak.

Twitter’ın Scroll ile tam olarak ne yapmak istediğini anlamak biraz zor. Twitter kesinlikle bir dizi hizmeti bir araya getirecek bir abonelik hizmeti oluşturuyor, ancak tam olarak neyin dahil edileceği, neye mal olacağı ve geliri kimin paylaşacağı yalnızca Twitter tarafından biliniyor (uzun vadeli bir vizyona sahip olduğunu varsayarsak, yakın zamana kadar iyi bir bahis değildi).

Mike Park ürün başkan yardımcısı duyuru gönderisinde, Scroll’u doğrudan daha kapsamlı bir aboneliğe entegre edeceğini ve kısmen Revue haber bülteni yazarlarına para dilimleri göndereceğini önererek Twitter’ın planlarını ima ediyor: Bunu yapmak için, şu anda araştırmakta olduğumuz yaklaşan bir abonelik teklifinin bir parçası olarak Scroll’u eklemeyi planlıyoruz. Bir Twitter abonesi olarak, aboneliğinizin bir kısmı içeriği oluşturan yayıncılara ve yazarlara gidecek şekilde favori haber kaynağınızdaki makaleleri veya Revue’dan bir yazarın haber bültenini kolayca okuyabileceğiniz premium özelliklere erişim sağlayan resim.

Scroll, kullanıcılarının abonelikleri aracılığıyla haber sitelerine reklam görüntülemelerinden daha fazla para gönderdiklerini iddia ediyor. Bu tür bir modeli bağımsız haber bülteni yazarlarına uygulamak, medya meraklılarının endişelenmesi için yepyeni bir teşvikler dizisi olacaktır.

Diğer bir olasılık, bazı yönlerden Apple News ile rekabet eden bir hizmettir. Reklamları tarayıcı düzeyinde durduran web teknolojisi saldırısı yerine, Twitter uygulamasının kendi içindeki bir özellik veya hatta gelecekteki bir haber okuma uygulaması olabilir. Bunu Park’ın iddiasından okuyabilirsiniz: “[Scroll’un] hiper etkileşimli kitlelerimize kusursuz bir okuma deneyimi sunmak için inşa ettiklerini yeniden hayal etmek istiyoruz.”

Başka bir deyişle, Twitter, birçok gazetecinin ve haber avcılarının çevrimiçi yaşamlarındaki merkezi konumunu güçlendirmeye çalışıyor. Haile, Scroll’un Twitter’ı “haberleri seven ve bunu sürdürülebilir şekilde desteklemek için para ödeyen insanlardan oluşan harika bir buluşma” yapacağını umduğunu yazıyor.

Twitter e-postayla gönderilen bir açıklamada bir sözcü, “Hâlâ erken aşamalarda olduğumuz için paylaşacak ayrıntı yok, ancak bu yılın ilerleyen günlerinde bu tür bir teklif hakkında daha fazla şey paylaşmayı umuyoruz.”

Bireysel abonelikleri, paketleri ve haber okuma deneyimlerini karıştırma ve eşleştirme fırsatları çok geniştir. Geniş harika, ancak spesifik daha iyi olacak. Twitter, tutarlı bir hizmeti bir araya getirip ardından bunu potansiyel kullanıcılara açıklamak için işini kesecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Reklam Kaldırma Uygulaması Scroll’u satın alıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör