Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor

blank
Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor

İçerik: Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor

Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor:

Airbus, Flightlab’da gelişmiş otonom helikopter testleri gerçekleştiriyor. Airbus, Vertex adlı proje koduyla helikopter Flightlab’daki otonom özellikler üzerinde testler yapıyor. Bu teknolojiler, görev hazırlığını ve yönetimini basitleştirmeyi, helikopter pilotunun iş yükünü azaltmayı ve güvenliği daha da artırmayı amaçlamaktadır.

Flightlab entegrasyonu için tasarlanmış otonom teknolojiler: Durumsal farkındalık ve engel tespiti için görüş tabanlı sensörler ve algoritmalar, gelişmiş otopilot için fly-by-wire teknolojisi, uçuş izleme ve kontrol için dokunmatik ekran ve kafa şeklinde bir insan-makine arayüz cihazı monte edilmiş ekran.

Bu teknolojilerin kombinasyonu, navigasyonu ve rotayı, otomatik kalkış ve inişi yönetebilen ve ayrıca önceden belirlenmiş bir uçuş rotasını takip edebilen bir sistem oluşturacaktır. Bu yeni teknolojilerin Filghlab’a artan entegrasyonu, 2023’teki son sunum ve gösterilerden önce başladı. Airbus’ın Urban Air Mobility, otonom uçuşa doğru önemli bir adım atmak için bu teknolojiden de yararlanacak.

Airbus Baş Teknoloji Mühendisi Grazia Vitadini şunları söyledi: “Şu anda Vertex projesinin sonuçları bizi heyecanlandırıyor. “Bu teknolojileri olgunlaştırmak için agnostik platformumuz olan uçan laboratuvarımızı kullanarak, Airbus’ın mevcut helikopter serisine ve (e) VTOL platformlarına entegre edilebilecek gelecekteki otonom sistemlerin geliştirilmesini destekleyen daha çevik ve verimli testler gerçekleştirebiliriz. “

Airbus’ın misyonu, kendi başına bir hedef olarak otonom bir şekilde yürümek değil, diğer teknolojilerin yanı sıra otonom teknolojileri keşfetmektir. Airbus, bunu yaparken gelecekteki operasyonları iyileştirme potansiyelini analiz eder ve helikopter güvenliğini iyileştirmek için adımlar atar.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Airbus, Gelişmiş Otonom Helikopter Testleri Gerçekleştiriyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek

Lexus, 12 Haziran’da Yeni NX SUV’nin Lansmanını Düzenleyecek: Premium otomobil üreticisi Lexus, ikinci nesil NX …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör