Blue Origin’in İlk Uzay Turizmi Uçuşu 20 Temmuz’da Başlıyor

blank
Blue Origin'in İlk Uzay Turizmi Uçuşu 20 Temmuz'da Başlıyor

İçerik: Blue Origin’in İlk Uzay Turizmi Uçuşu 20 Temmuz’da Başlıyor

Blue Origin’in İlk Uzay Turizmi Uçuşu 20 Temmuz’da Başlıyor:Yıllar süren geliştirme ve yol boyunca bir avuç gecikmeden sonra, Blue Origin, New Shepard uzay aracının ilk resmi uçuşunu 20 Temmuz’da yapmayı planlıyor. Şirket, bugün başlayan bir çevrimiçi müzayedede en yüksek teklifi verene bir koltuk sunacak. 19 Mayıs’a kadar herkes Blue Origin web sitesini ziyaret edebilir ve özel bir teklif verebilir. Bu tarihten sonra şirket teklifleri kaldıracak ve ilgili herkesin oyunda ne kadar para olduğunu görmesine izin verecek. Tüm süreç daha sonra 12 Haziran’da koltuğun kazananını belirlemek için canlı bir açık artırma ile sona erecek. Şirket, topladığı parayı STEM odaklı vakfı olan Club for the Future’a bağışlayacak.

Blue Origin kendi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “20 Temmuz’da #NewShepard, ilk astronot ekibini uzaya uçuracak. Çevrimiçi bir müzayedede kazanan teklif verene bu ilk uçuşta bir koltuk sunuyoruz. Http://BlueOrigin.com adresine giderek herkes bir açılış teklifi verebilir. #GradatimFerociter” dedi.

Her şeyin 20 Temmuz’daki plana göre gitmesi şartıyla, şirketin otonom Yeni Shepard roketi, altı yolcuyu Dünya yüzeyinin 62 mil (veya sadece 100 km’lik) yukarısından yörünge altı uzaya uçuracak. Uçaktakiler gezegeni çevrelemeyecekler, ancak ağırlıksızlık yaşayacaklar ve yere dönmeden önce Dünya’nın eğriliğini görecekler. Özellikle, Jeff Bezos ve şirket, uçuşlar düzenli hale geldiğinde New Shepard biletleri için ne kadar ücret almayı planladıklarını söylemedi.

Blue Origin, bu yıl sivil astronotları uzaya taşıyan tek roket şirketi olmayacak. St. Jude Çocuk Araştırma Hastanesi için yapılan yardım uçuşunun bir parçası olarak, SpaceX’in Crew Dragon gemisi bu yılın sonlarında dört normal kişiyi yörüngeye götürecek.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Blue Origin’in İlk Uzay Turizmi Uçuşu 20 Temmuz’da Başlıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çin, FAST Teleskopunu Kullanarak Güneş Rüzgarını İnceliyor

Çinli Bilim Adamları Dev Teleskop Kullanarak Güneş Rüzgarını İnceliyor: Çinli bilim adamları, dünyanın en büyük …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör