Google’ın Yapay Zeka Fotoğraf Uygulamasından Yenilik

blank
Google'ın Yapay Zeka Fotoğraf Uygulamasından Yenilik

İçerik: Google’ın Yapay Zeka Fotoğraf Uygulamasından Yenilik

Google’ın Yapay Zeka Fotoğraf Uygulamasından Yenilik:

Google’ın nesli tükenmekte olan dilleri korumanın yeni bir yolu var: kültürlere, dilleri kendileri korumaları için ihtiyaç duydukları yapay zeka araçlarını verin. Şirket, uçtaki dilleri korumaya yardımcı olmak için makine öğrenimi ve görüntü tanımayı kullanan açık kaynaklı bir fotoğraf çevirisi web uygulaması (Android ve iOS için Google Arts & Culture aracılığıyla da mevcuttur) Woolaroo’yu piyasaya sürdü. Bir kullanıcı olarak, AI’nın onu belirli bir dilde, telaffuzla birlikte tanıması ve tanıması için telefonunuzun kamerasını bir nesneye doğrultmanız yeterlidir.

Ancak Woolaroo’nun gerçek gücü açık doğasından geliyor. Topluluklar, kelimeleri kendi terimlerine göre genişletmek için platformu kullanabilir. Henüz ele alınmamış bir kelimeyi hatırlarsanız, onu (ve telaffuzu) nispeten az sorunla ekleyebilirsiniz. Bu, telefonlar veya bilgisayarlar gibi modern kavramları tanımlayan benzersiz kelimeleri olmayan diller için özellikle önemli olabilir. Yanlışlarsa da girişleri değiştirebilir veya silebilirsiniz.

Uygulama başlangıçta Maori, Yidiş ve Avustralya’nın yerli Yugambeh’i de dahil olmak üzere dünyanın dört bir yanından 10 dilin keşfini sunuyor. Yine de hızlı bir şekilde genişlerse şaşırmayacağız. UNESCO, dünyadaki tahmini 6.000 dilden en azından 2.572’sinin en azından bazı tehlikelerle karşı karşıya olduğunu belirlemiştir. Woolaroo, dillerin aktif kullanımda kalacağını garanti etmese de, bu dillerin ve ilişkili geçmişlerinin belirsizliğe dönüşmesini engelleyebilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google’ın Yapay Zeka Fotoğraf Uygulamasından Yenilik

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör