Instagram Hikayelere Altyazı Güncellemesi Sundu

blank
Instagram Hikayelere Altyazı Güncellemesi Sundu

İçerik: Instagram Hikayelere Altyazı Güncellemesi Sundu

Instagram Hikayelere Altyazı Güncellemesi Sundu:

Instagram’da artık Hikayeler için videolardaki konuşmaları otomatik olarak yazıya dökecek bir altyazı çıkartması var. Çıkartma şimdilik yalnızca “İngilizce ve İngilizce konuşulan ülkelerde” mevcut olacak, ancak sonunda diğer dillere ve ülkelere de sunulacaktır. Instagram, yakında Reels’da otomatik altyazıları da test etmeye başlayacağını söylüyor.

Altyazılar IGTV ve Threads uygulamasında mevcuttu ve Instagram, onları daha verimli ve izlemesi daha kapsayıcı hale getirmek için Hikayeler ve Makaralara eklediğini söylüyor. Bu özellik, sağır veya işitme güçlüğü çeken, anadili İngilizce olmayan veya sadece videoları ses olmadan izleyen kişiler için hoş bir ek olmalıdır.

Hikayelerdeki diğer metin seçenekleri gibi, kullanıcılar oluşturulduktan sonra altyazıların stilini ve rengini ayarlayabilir. Kullanıcılar ayrıca yazımı, noktalama işaretlerini veya doğru bir şekilde yazılmamış kelimeleri düzeltmek için başlıklardaki tek tek kelimeleri düzenleyebilir. Otomatik altyazılar, özellikle aksanları veya alışılmadık konuşmaları olan kişiler için nadiren mükemmel doğruluğa sahiptir, bu nedenle düzenleme çok önemlidir. Şu anda daha iyi görsel kontrast için metnin vurgulanması seçeneği yoktur, ancak onları daha kolay görmek için çizim aracını veya resim yazılarının arkasındaki bir çıkartmayı kullanabilirsiniz.

Diğer platformlar ve hizmetler, kısa süre önce otomatik altyazı ekleme seçeneklerini ekledi veya iyileştirdi. Zoom, Google Meet ve Microsoft Teams, video görüşmeleri için otomatik altyazılar sunar. Google, Mart ayında Canlı Altyazı özelliğini Chrome tarayıcısı genelinde genişletti ve TikTok, geçen ay Amerikan İngilizcesi ve Japonca için otomatik altyazılar başlattı. Twitter Pazartesi günü, Spaces’ta sunduğu altyazı için iyileştirmeler planladığını duyurdu.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Instagram Hikayelere Altyazı Güncellemesi Sundu

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör