Otonom Çalışan Hisar A Atış Testlerini Başarıyla Tamamlandı

blank
Otonom Çalışan Hisar A Atış Testlerini Başarıyla Tamamlandı

İçerik: Otonom Çalışan Hisar A Atış Testlerini Başarıyla Tamamlandı

Otonom Çalışan Hisar A Atış Testlerini Başarıyla Tamamlandı:

Türkiye’nin hava ve füze savunmasında önemli bir yere sahip olan HİSAR A + Projesi’nin sistemleri envantere alınmaya devam ediyor. Ateşleme Yönetim Cihazı ile koordineli çalışan Füze Fırlatma Sistemleri ve füzelerin envantere dahil edildikten sonra tek başına çalışması gereken tüm alt sistemlere sahip Kundağı Motorlu Otonom Alçak İrtifa Hava Savunma Füze Sistemi (Otonom HİSAR A +), bu ateşleme testi ile kullanıma hazır olduğunu.

Otonom HİSAR A + Atış Testleri, Savunma Sanayii Başkanlığı ve Türk Silahlı Kuvvetleri temsilcilerinin katılımıyla Aksaray Atış Poligonunda başarıyla tamamlandı. Tamamen yerli ve milli imkanlarla geliştirilen ve hava savunma alanında önemli kazanımlar elde eden HİSAR Projelerinde, sistem performansı orta irtifada ve uzun menzilde yüksek hızlı hedefe doğrudan vurularak ispatlanmıştır. rakım ve aralıktaki artış.

blank

Otonom HİSAR A +, zırhlı mekanize hareketli birliklerin hava savunma görevini yerine getirecek. Sistem, zorlu arazi koşullarında hareket edebilme, hızlı pozisyon değiştirme, kısa tepki süresi ve tek başına çalışabilme özelliği ile öne çıkıyor. HİSAR A + füzesi yüksek manevra kabiliyetine ve çift darbeli motor teknolojisine sahiptir. Sistem; uçak, helikopter, havadan yere füzeler, seyir füzeleri ve özellikle silahlı / silahsız insansız hava araçlarına (İHA / İHA) karşı kullanılmak üzere tasarlanmış ve onaylanmıştır. Günümüz operasyonel ihtiyaçları ve tehditleri doğrultusunda tasarlanan HİSAR A +, ülkenin hava savunmasında ciddi bir güç çarpanı olacak.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Otonom Çalışan Hisar A Atış Testlerini Başarıyla Tamamlandı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

TUSAŞ, TSK’ya 6. F-16 Blok-30 Savaş Uçağını Teslim Etti

TUSAŞ, TSK’ya 6. F-16 Blok-30 Savaş Uçağını Teslim Etti: Türk Havacılık ve Uzay Sanayii, F-6 …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör