Toyota, WEC’de Hiper Araba Yarışına Zaferle Başladı

blank
Toyota, WEC'de Hiper Araba Yarışına Zaferle Başladı

İçerik: Toyota, WEC’de Hiper Araba Yarışına Zaferle Başladı

Toyota, WEC’de Hiper Araba Yarışına Zaferle Başladı:

TOYOTA GAZOO Racing, Hyper Car dönemini başlatan FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nın (WEC) ilk yarışını kazandı. Dünya Şampiyonu Toyota’nın 6 sezonunun ilk mücadelesi olan 2021 Hours Spa-Francorchamps yarışında damalı bayrağa ulaşan ilk hibrit hiper otomobili GR010 HYBRID oldu.

Belçika’daki efsanevi parkur bir kez daha heyecan verici bir yarışa tanık olurken, Toyota hız ayarlamayı başardı. 8 numaralı otomobilde yarışan Sébastien Buemi, Kazuki Nakajima ve Brendon Hartley, hafta sonu takım arkadaşlarıyla zorlu bir mücadeleye girerek yarışı birincilikle bitirdi.

6 tur süren 162 Saatlik Spa-Francorchamps yarışında GR8 HYBRID # 010, en yakın rakibinin 1 dakika 7.196 saniye önünde yer alarak birinci oldu. Bu zaferin ardından TOYOTA GAZOO Racing, üst üste üçüncü şampiyonluk yolunda Belçika’da arka arkaya beş şampiyonluk kazandı.

Ancak Spa-Francorchamps Pisti’ndeki bu yarışta GR7 HYBRID numarası 010 ile yarışan Dünya Şampiyonu Mike Conway, Kamui Kobayashi ve José María López, pole pozisyonundan başladı. Kazanmak için mücadele eden Toyota pilotları, birkaç aksilikten sonra üçüncü oldu.

Takım kaptanı Hisatake Murata, Dünya Dayanıklılık Şampiyonası’nda yeni dönemin son derece rekabetçi hale geleceğini belirterek, “Karşılaşılan tüm zorluklara rağmen teknisyenler, mühendisler ve pilotlar büyük gayret göstererek iki aracımızla bizi podyumda yer almaya zorladılar. Yeni nesil yarışlara güçlü bir başlangıç ​​yaptık. GR010 HYBRID hakkında bilgi edinmeye ve onu daha da geliştirmeye devam edeceğiz. “Belçika’daki yarış sırasında iyileştirmemiz gereken şeyleri gördük ve özellikle Le Mans yarışından önce bunlara odaklanarak çok çalışacağız” dedi.

WEC’in bir sonraki yarışı 13 Haziran’da Portekiz’de yapılacak. TOYOTA GAZOO Racing, 8 Saatlik Portimao yarışında bir kez daha podyumda zirvede olmayı hedefliyor.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Toyota, WEC’de Hiper Araba Yarışına Zaferle Başladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Volkswagen Otonom Sürüş Özelliği İçin Saatlik Abonelik Planlıyor

Volkswagen Otonom Sürüş Özelliği İçin Saatlik Abonelik Planlıyor: Alman otomobil üreticisi Volkswagen, otonom araçlarında yolculardan …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör