Twitter, Siber Zorbalıkla Mücadelesini Hızlandıracak

blank
Twitter, Siber Zorbalıkla Mücadelesini Hızlandıracak

İçerik: Twitter, Siber Zorbalıkla Mücadelesini Hızlandıracak

Twitter, Siber Zorbalıkla Mücadelesini Hızlandıracak:

Kullanıcılardan yanıt anlamına gelen “yeniden düşünmelerini” isteyen istemleri test etmeye başladıktan bir yıl sonra, Twitter bu özelliği uygulamayı İngilizce kullanan tüm iOS ve Android kullanıcılarına genişletiyor. Diğer şirketlerin zorbalıkla mücadele önlemlerine benzer şekilde bu özellik, “potansiyel olarak zararlı veya saldırgan” yanıtları algılar ve kullanıcıları göndermeden önce tweet’lerini değiştirmeye teşvik eder.

Şirket, insanların istemleri gereksiz yere görebileceği vakaları azaltmak için geçen yıl iyileştirmeler yaptığını söylüyor. Örneğin, algoritmaları artık “yazar ile yanıt veren arasındaki ilişkinin doğasını” hesaba katıyor, çünkü birbirini tanıyan insanlar şaka yapma veya yabancılardan farklı şekilde iletişim kurma olasılıkları daha yüksek olabilir. Sistem ayrıca “dilin yeterince temsil edilmeyen topluluklar tarafından geri kazanılabileceği ve zararsız şekillerde kullanılabileceği durumları daha iyi açıklayabilir.”

Uyarılar, Twitter’ın zorbalığı ve tacizi azaltmak ve “daha sağlıklı konuşmaları” teşvik etmek için yaptığı birkaç güncellemeden biridir. Şirket, özellik testlerinin bir miktar başarı gösterdiğini ve istem alan kişilerin yüzde 34’ünün orijinal yanıtlarını yeniden gözden geçirmeyi tercih ettiğini belirtti. Bu kulağa çok yüksek gelmeyebilir, ancak Twitter, istemlerin gelecekte daha az saldırgan yanıtlarla sonuçlanan bazı aşağı akış etkilerine sahip olabileceğini belirtti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Siber Zorbalıkla Mücadelesini Hızlandıracak

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör