Apple Aile Kartı Paylaşımının Nasıl Çalışacağını Açıkladı

blank
Apple Aile Kartı Paylaşımının Nasıl Çalışacağını Açıkladı

İçerik: Apple Aile Kartı Paylaşımının Nasıl Çalışacağını Açıkladı

Apple Aile Kartı Paylaşımının Nasıl Çalışacağını Açıkladı. Apple, geçtiğimiz ay Spring Forward etkinliğini şirketin kredi kartının ortak mülkiyetine ve aile paylaşımına izin veren Apple Card Ailesini duyurmak için kullandı. Lansmana hazırlanırken şirket, MacRumors tarafından tespit edildiği gibi, yeni seçeneklerin nasıl çalışacağına dair daha ayrıntılı bilgiler – katılımcılar için yaş sınırları ve sahipler için ek kontroller dahil – bir destek belgesinde sağladı. Değişiklikler, ortak bir hesabı olan veya kredi kartına yetkili kullanıcılar ekleyen herkese aşina olacaktır.

Bir Apple Kartı sahibi olarak, Aile Paylaşımı grubunuzun en fazla beş üyesini katılmaya davet edebilir ve bunlardan birini en az 18 yaşında olduğu sürece ortak sahip olarak seçebilirsiniz. Diğer dört katılımcı ise 13 yaşında kadar genç olabilir.

Hesap ortak sahipleri, kredilerini kendi adlarına eşit olarak bildirecekler ve hesap bakiyesi ve tüm ödemeler için tüm sorumluluğu paylaşacaklar. Ayrıca, harcama limitleri dahil olmak üzere katılımcılar için birden fazla kontrol ayarlayabilirler; kredi limiti artışı talep etmek; işlemlerinde sınırsız günlük nakit geri alır ve paylaşılan bir hesabı kapatır.

Katılımcılar ise yaşlarına bağlı olarak daha fazla kısıtlamaya tabi tutulmaktadır. Ödemelerden sorumlu değildirler, kendi işlem geçmişlerini görüntüleyebilirler ve hesaptaki kredi limitine kadar harcama yapabilirler (ancak hesap sahipleri veya ortak sahipler isteğe bağlı bir işlem limiti belirleyebilirler). Ayrıca, işlemlerde günlük sınırsız nakit para kazanmak için paylaşılan Apple Kartlarını kullanabilirler. 18 yaş ve üstü kişiler, kredilerini oluşturmayı seçebilir, hesapta bildirilebilir ve ayrıca bir titanyum Apple Kartı sipariş edebilirler.

Apple ayrıca, tüm Apple Card üyelerinin ödeme geçmişleri ve kredi kullanımlarına göre kredi raporlamasından etkilendiği konusunda uyarıyor. Bu bilgiler “kredi bürolarına bildirilir ve hesap sahipleri ve ortak sahipler için kredi bürosu raporlarında gösterilir” ve ayrıca yetkili kullanıcı olan bir katılımcı için de geçerlidir. Apple’a göre, düzenli ödemeler ve düşük bakiyeler gösteren hesaplar için aile paylaşımı seçeneği, tüm kullanıcılar için daha pozitif kredi puanları oluşturmaya yardımcı olabilir.

Seçenek hayata geçtiğinde, Apple Kart sahipleri, Cüzdan uygulamasına dokunup, “Apple Kartı” nı seçerek, “Daha Fazla” düğmesine dokunarak ve Kişiler altında “Kartımı Paylaş” seçeneğini belirleyerek aile üyelerini davet edebilecekler. Apple daha önce Apple Card Ailesinin Mayıs ayında bir iOS güncellemesi ile geleceğini söylemişti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple Aile Kartı Paylaşımının Nasıl Çalışacağını Açıkladı

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu: Asus ROG Strix oyun dizüstü bilgisayarları, AMD’nin Computex …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör