Apple’dan Xbox’tan Sonra Microsoft’a Ültimatom

blank
Apple'dan Xbox'tan Sonra Microsoft'a Ültimatom

İçerik: Apple’dan Xbox’tan Sonra Microsoft’a Ültimatom

Apple’dan Xbox’tan Sonra Microsoft’a Ültimatom. Epic ile Apple davasının ilk haftası sona ererken Apple, Epic’in tanıklarından biri için kavga çıkarıyor. Tartışma, Epic’in iddiası lehine Çarşamba günü “genel amaçlı” ve “özel amaçlı” cihazlar arasındaki ayrım hakkında ifade veren Microsoft’un Xbox iş geliştirme başkan yardımcısı Lori Wright’ın ifadesine dayanıyor. Wright’ın ifadesi, Microsoft’un Xbox donanımı satarak gerçekten para kazanıp kazanmadığı konusunda bir günlük kafa karışıklığını başlattı. Apple şimdi yargıçtan “olumsuz bir güvenilirlik bulgusu” istiyor, temelde Wright’ın ifadesine belge üretimindeki düzensizlikler nedeniyle güvenilemeyeceğine dair bir belirleme yapıyor.

Apple, yeni bir dosyada, Wright’ın ifadesinde bahsedilen belgelerin bazılarının önceden hazırlanmadığını ve tüm ifadenin bir bulutun altında kalması gerektiğini savundu. Apple’ın avukatları, Wright’ın oyun satışlarını sübvanse etmek için Xbox donanımının ücretli olarak satıldığı iddiasına odaklandılar.

“Hanım. Wright, dosyalarından, ifadesini doğrulayabilecek (veya ispatlayamayacak) P&L beyanı sunmadan, Microsoft’un konsol işinin sözde kârlılığı hakkında ifade verdi, ”diyor Apple’ın dosyasında.

Apple, Nisan ayında, Wright’ın ifadesinin duruşmadan önceki haftalarda düzensiz belge üretimi nedeniyle kayıttan düşürülmesi gerektiğini tartışarak bu davayı daha önce yapmıştı. Şimdi, Wright’ın ifadesinin önceden belirlenmiş parametrelerinin dışına çıktığını ve tüm ifadesinin inandırıcı olmaması gerektiğini savunuyorlar.

Ve hepsinin merkezinde, Apple tarafında hiç kimsenin görmediği Microsoft’un Xbox donanımı için kar ve zarar analizi var. Burada, Apple ve Microsoft’un on yıllardır hararetli bir rekabette kilitli kaldığını ve Apple’ın özellikle Xbox’a karşı rekabet eden bir ürünü bulunmadığını, daha geniş şirketlerin şiddetli rekabet ve iş işbirliği arasında hassas bir denge içinde olduğunu hatırlamakta fayda var. Sonuç olarak, Microsoft gerçekten de Apple’a Xbox hakkında hassas finansal veriler vermek istemiyor ve Apple, Kâr ve Zarar beyanını Microsoft’a ilk etapta App Store kavgasına dahil olmak için geri püskürtmenin bir yolu olarak görüyor.

Epic ile Apple davasının başlangıcından beri, belgeler bir sorun haline geldi ve yargılama devam ettiği sürece muhtemelen sorun olmaya devam edecek. Her iki taraf da önceden sergileri ortak bir Box klasörüne yüklemeyi kabul etti (devam etmek istiyorsanız buradadır), ancak bu klasörün gerçek kullanımı son derece kaotik oldu. Duruşmanın ilk gününde, burada yayınladığımız bazı Sony dokümanları da dahil olmak üzere, yalnızca bir avuç dolusu pençe ile mühürlenmiş olarak genel sergiler klasörüne 100’den fazla farklı dosya yüklendi. Neredeyse her gün, belgeler Kutuya eklendi ve ardından hiçbir şeyi gözden kaçırmadığımızdan emin olmak için her şeyi yansıtmamız gereken noktaya kadar geri çekildi.

Bunların bir kısmı normaldir. Yasal mücadelenin büyük bir kısmı, duruşmada hangi belgelerin kullanılabileceği ve bu belgelerin hangi kısımlarının ticari sırları veya şirketlerin dışarı çıkarmayı tercih edemeyeceği diğer bilgileri gizlemek için karartılabileceği üzerinedir. Şirketlerin avukatları bu küçük ayrıntılar üzerinde aylardır ileri geri gidiyorlar; avukatların yaptığı da budur.

Ancak, bu davanın alışılmadık derecede kaotik olduğunu söylemek doğrudur – ya duruşmanın uzak doğası ya da dahil olan farklı şirketlerin hacmi nedeniyle. Bu vakadaki keşiften çok fazla bilgi çıktı ve hepsinin çıkmaması gerekiyordu. Şimdi, Microsoft mahkemede yardımcı olabilecek bilgilerden vazgeçmekle uzun süredir rakibine iş sırlarını vermek arasında sıkışmış durumda. Microsoft, Epic’in bu vakayı kazanmasını istiyor ve bunun gerçekleşmesine yardımcı olursa Xbox karlılığından bahsetmeye hazır. Ancak bu bilgiyi açık mahkemede vermek çok uzak bir köprü olabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Apple’dan Xbox’tan Sonra Microsoft’a Ültimatom

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek

Google Chrome Gibi, Chrome OS da Dört Haftalık Bir Sürüme Geçecek. Google, Cuma günü yaptığı …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör