LiveLeak’in Kanlı Terörü 15 yıl Sonra Sona Erdi

blank
LiveLeak'in Kanlı Terörü 15 yıl Sonra Sona Erdi

İçerik: LiveLeak’in Kanlı Terörü 15 yıl Sonra Sona Erdi

LiveLeak’in Kanlı Terörü 15 yıl Sonra Sona Erdi. Bir zamanlar korkunç derecede şiddet içeren videoların tedarikçisi olan LiveLeak, bu Çarşamba günü belirsiz bir şekilde kapatıldı. Site en iyi şekilde YouTube’un kötü (ve daha az popüler) ikizi olarak tanımlanabilir, en kötü haliyle insanlığın sansürsüz görüntülerini bulabileceğiniz yer. Gazeteci James Foley’in IŞİD’in kafasının kesilmesi gibi yerel suçlardan terör propagandasına kadar her şeyi içeriyordu.

2019’da Yeni Zelanda, Christchurch toplu çekimlerinin videosunu barındırdığı için siteye erişimi engelledi. The Verge’in bildirdiği gibi, LiveLeak’in yerini, kanlı veya şiddet içeren içerik yüklemeyi açıkça yasaklayan bir video paylaşım sitesi olan çok daha az müstehcen ItemFix aldı.

Kurucu ortak Hayden Hewitt bir blog yazısında “LiveLeak’in yapabileceği her şeyi başardığını hissettik ve yeni ve heyecan verici bir şey denememizin zamanı gelmişti,” diye yazdı. “Son birkaç yılda dünya çok değişti, bunun yanında İnternet ve biz insanlar olarak.”

Daha fazla ayrıntı olmadan, LiveLeak’in ölümünün kesin nedenini belirlemek zor. Ancak, site için ilk konseptin yolunda gitmesi olabilir. LiveLeak, aynı zamanda korkunç görüntüler sergileyen Ogrish’in arkasındaki kişiler tarafından ortaklaşa kuruldu. Rotten.com ile birlikte, bir araba kazasında meydana gelen insan katliamını sindirip sindiremeyeceğinizi görmek için gidebileceğiniz türden yerler olan erken nesil “şok” sitelerinin bir parçasıydı.

Hewitt, ItemFix’i “tamamen farklı, tamamen taze ve mücadele etme konusunda enerjik hissettiğimiz bir şey” olarak tanımlıyor. “Bazen yeni bir yol çizmenin tam zamanıdır” diye ekledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: LiveLeak’in Kanlı Terörü 15 yıl Sonra Sona Erdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

İsrail, Filistine Saldırmak İçin Sohbet Uygulamalarını Kullanıyor

İsrail, Filistine Saldırmak İçin Sohbet Uygulamalarını Kullanıyor. İsrail ile Hamas arasındaki düşmanlıklar tırmanırken, bazı İsrailliler …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör