TikTok Giriş Bilgileriniz Diğer Uygulamalarla Çalışabilecek

blank
TikTok Giriş Bilgileriniz Diğer Uygulamalarla Çalışabilecek

İçerik: TikTok Giriş Bilgileriniz Diğer Uygulamalarla Çalışabilecek

TikTok Giriş Bilgileriniz Diğer Uygulamalarla Çalışabilecek. TikTok, Perşembe günü uygulaması için iki yeni entegrasyon duyurdu: Yeni Ses Kitini kullanarak sesi TikTok’a geri paylaşmak ve Oturum Açma Kiti ile diğer uygulamalara giriş yapmak için TikTok hesabınızı kullanmak. Geliştiriciler, kısa biçimli video uygulamasının içeriğini daha da fazla yere eklemek için yeni SDK’ları kullanmak için başvurabilir, ancak şirketi ve kullanıcılarını yeni gizlilik endişelerine açabilirler.

Login Kit’in temel özellikleri tanıdık gelecektir. Facebook, Twitter ve Snapchat, oturum açma sürecini hızlandırmak için zaten benzer entegrasyonlar sunuyor. Diğer sürümler gibi TikTok, Login Kit’i kullanmanın kullanıcıların diğer uygulamalara güvenli bir şekilde giriş yapmasına izin vereceğini, ancak geliştiricilerin bu uygulamaların içinde TikTok içeriği sunmasına izin vereceğini söylüyor, örneğin bir flört profiline video eklemek. TikTok ile Oturum Aç özelliğini kullanmak, aynı zamanda çalışmak için genel profilinizi ve videolarınızı görüntülemek için kullandığınız her uygulamaya izin vermenizi gerektirir, ancak şu anda TikTok’un sizin hakkınızda bildiği diğer bilgileri kapsamamaktadır.

Başka bir sosyal medya hesabıyla oturum açmak uygundur, ancak biraz bagajla birlikte gelir. Özellikle Facebook, Facebook Login ile toplanan veriler nedeniyle eleştirildi. Cambridge Analytica skandalının merkezindeki bilgi kaynaklarından biridir. TikTok ayrıca gözetim potansiyeli ve kullanıcıların panolarına erişen uygulamanın önceki bir sürümü açısından da incelendi. Oturum Açma Kiti ile ilgili olarak, TikTok diyor ki: Diğer platformların SDK’larına benzer şekilde, TikTok’un Login Kit aracılığıyla toplayabileceği tek veri, uygulamanın adı ve platformumuzdaki ilişkili etkinliklerdir (yani, oturum açma ve yetkilendirmeler için olay izleme).

Sound Kit ve Login Kit kullanarak harici uygulamalardan TikTok’ta ses paylaşma. Resim: TikTok
TikTok’u bu kadar çekici kılan şeylerden biri, videolarda kullanılmak üzere lisansladığı tüm müziklerdir. Sound Kit ile, TikTok’un büyük müzik şirketleriyle yeni anlaşmalar yapmak zorunda kalmadan, bu müzik kütüphanesi teorik olarak daha da büyüyebilir. Sound Kit, geliştiricilerin uygulamaları ve TikTok arasında ses paylaşmasına olanak tanır, böylece bir uygulamada özellikle harika bir karışım oluşturursanız, bunu videolarınızda kullanmaya başlayabilirsiniz. Ses paylaşımını etkinleştirmek için geliştiricilerin Login Kit ve beraberindeki izinleri uygulamalarına da entegre etmeleri gerekecek.

Geliştiricilerin TikTok’un araçlarını ve SDK’larını kullanmak ve şirketin yönergelerine uymak için başvurması gerekir, ancak Sound Kit için bir içerik oluşturucunun izni olmadan ses paylaşmak veya korsan müzik gibi bazı kabataslak kullanım durumlarını hayal etmek kolaydır.

TikTok, Sound Kit aracılığıyla paylaşılan seslerin platformdaki diğer herhangi bir ses türü gibi ele alındığını söylüyor. Ses klipleri özel veya herkes tarafından paylaşılabilir ve TikTok diyor ki:Bir ses TikTok ile paylaşıldığında, orijinal ses olduğundan emin olmak için atıf için tararız – eğer profesyonelce oluşturulmuş içerik olarak tanımlanırsa, müzik ayrıntı sayfasında bu şekilde etiketleriz

TikTok, harika video araçlarına sahip bir sosyal medya uygulaması olarak zaten inanılmaz derecede popüler, ancak Login Kit ve Sound Kit gibi SDK’lar uygulamanın olgunlaştığını gösteriyor. Yeni SDK’larla, TikTok’un özelliklerinin bir Tweet yerleştirmek veya Facebook arkadaş listenizi paylaşmak kadar her yerde bulunma olasılığı çok daha yüksektir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TikTok Giriş Bilgileriniz Diğer Uygulamalarla Çalışabilecek

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu

Asus ROG Strix Gaming Dizüstü Bilgisayarları Duyuruldu: Asus ROG Strix oyun dizüstü bilgisayarları, AMD’nin Computex …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör