TripAdvisor, Auschwitz Yorum Hatası İçin Özür Diliyor

blank
TripAdvisor, Auschwitz Yorum Hatası İçin Özür Diliyor

İçerik: TripAdvisor, Auschwitz Yorum Hatası İçin Özür Diliyor

TripAdvisor, Auschwitz Yorum Hatası İçin Özür Diliyor. Yorum platformu TripAdvisor, başlangıçta Polonya’daki Auschwitz Müzesi için saldırgan bir yorum seçtikten sonra özür diledi.Yorum şimdi silindi ve poster yasaklandı, dedi, taramayı “başarısız” olarak nitelendirdi.

Müze, incelemecinin ölüm kampının gaz odalarına bir bebek getirme konusunda şakalaştığı gönderi hakkında şikayette bulundu. Gönderi ayrıca deneyimi saygısız bir şekilde “aile için eğlence” olarak nitelendirdi.

Auschwitz Müzesi, TripAdvisor ile iletişime geçtiğinde, başlangıçta gönderinin sitenin gönderim kurallarına uygun olduğu konusunda bilgilendirildiğini söyledi. İkinci Dünya Savaşı sırasında işgal altındaki Polonya’da Nazi Almanyası tarafından yönetilen Auschwitz toplama kampında en az 1,1 milyon erkek, kadın ve çocuk öldürüldü. Büyük gaz odaları kompleksinde öldürülenlerin çoğu, şimdi bir müze ve anıt olarak hizmet veriyor.

TripAdvisor yaptığı açıklamada, yayınları incelerken “teknoloji ve insanların bir karışımı” kullandığını ve bu durumda “ilk incelememizin bu incelemenin hoşgörüsüzlüğü teşvik ettiğini tespit edemediğini” söyledi. İlk kararda insan mı yoksa makinelerin mi yer aldığını söylemedi.

“Eskalasyon sürecimiz sayesinde, bu inceleme kaldırıldı,” dedi.
“Her zaman ilk seferde doğru yapmayı hedefliyoruz ve Auschwitz Anıtı ve Müzesi’nden, genel olarak Yahudi cemaatinden ve bu ilk ıskalamadan etkilenen tüm topluluklardan ve bireylerden özür dileriz.” Auschwitz Müzesi, orijinal hata hakkında tweet attı ve bunu, sonraki eylemi için TripAdvisor’a teşekkür ederek takip etti.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: TripAdvisor, Auschwitz Yorum Hatası İçin Özür Diliyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Audi Yılda 40 Ton Petrol Tasarrufu Sağlayacak Uygulamayı Başlattı

Audi Yılda 40 Ton Petrol Tasarrufu Sağlayacak Uygulamayı Başlattı: Mission: Zero adlı çevre programı ile …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör