Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi

blank
Twitter, Donald Trump'ın Destek Hesaplarını Engelledi

İçerik: Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi

Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi. Trump, destekçileri tarafından 6 Ocak’ta ABD Başkenti’nin ölümcül kuşatmasının ardından 88 milyondan fazla takipçisi ve diğer sosyal medya platformlarına sahip olduğu Twitter’dan yasaklandı. Salı günü, Trump’ın sitesine, izleyicileri tarafından hem Twitter hem de Facebook’ta paylaşılabilecek mesajlar yayınladığı “Donald J. Trump’ın Masasından” adlı bir sayfa eklendi.

Trump, destekçileri tarafından 6 Ocak’ta ABD Başkenti’nin ölümcül kuşatmasının ardından 88 milyondan fazla takipçisi ve diğer sosyal medya platformlarına sahip olduğu Twitter’dan yasaklandı.
Bir Trump temsilcisi, @DJTDesk, @DJTrumpDesk, @DeskofDJT ve @ DeskOfTrump1 gibi askıya alınmış hesaplarla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi.

Bir danışman, Trump kendi sosyal medya platformunu başlatmayı planladığını söyledi. Twitter Inc, bu hafta eski ABD Başkanı Donald Trump’ın web sitesinin yeni bir kısmından gelen açıklamaları paylaşmak için kurulan birkaç hesabı askıya aldı ve hesap yasağından kaçınmaya karşı kurallarını çiğnediğini söyledi. Trump, destekçileri tarafından 6 Ocak’ta ABD Başkenti’nin ölümcül kuşatmasının ardından 88 milyondan fazla takipçisi ve diğer sosyal medya platformlarına sahip olduğu Twitter’dan yasaklandı.

Salı günü, Trump’ın sitesine, izleyicileri tarafından hem Twitter hem de Facebook’ta paylaşılabilecek mesajlar yayınladığı “Donald J. Trump’ın Masasından” adlı bir sayfa eklendi. Bir Twitter sözcüsü yaptığı açıklamada, “Yasaktan kaçınma politikamızda belirtildiği gibi, askıya alınmış bir hesapla ilişkili içeriği değiştirmek veya tanıtmak olan hesaplar için yaptırım uygulayacağız” dedi.

Bir Trump temsilcisi, @DJTDesk, @DJTrumpDesk, @DeskofDJT ve @ DeskOfTrump1 gibi askıya alınmış hesaplarla hiçbir ilgisi olmadığını söyledi. Trump üzerindeki yasağının, tekrar göreve çıksa bile kalıcı olduğunu söyleyen Twitter, kullanıcıların, yasaktan kaçınma kurallarına aykırı düşmediği sürece Trump sayfasından içerik paylaşabileceklerini söyledi.

Çarşamba günü, Facebook Inc’in gözetim kurulu Facebook’un Trump’ı askıya almasını onayladı, ancak şirketin bunu sonsuza kadar sürmemesi gerektiğini söyledi. Bir danışman, yönetim kurulu Facebook’a orantılı bir yanıt vermesi için altı ay süre verdi. Trump kendi sosyal medya platformunu başlatmayı planladığını söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Donald Trump’ın Destek Hesaplarını Engelledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

OnePlus Nord CE 5G’nin Özellikleri Belli Oldu

OnePlus Nord CE 5G’nin Özellikleri Belli Oldu: OnePlus Nord CE 5G sızıntıları, 10 Haziran lansmanından …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör