Twitter, Kötü Twit Atan Kullanıcılara Kısıtlama Getirdi

blank
Twitter, Kötü Twit Atan Kullanıcılara Kısıtlama Getirdi

İçerik: Twitter, Kötü Twit Atan Kullanıcılara Kısıtlama Getirdi

Twitter, Kötü Twit Atan Kullanıcılara Kısıtlama Getirdi. Twitter artık kullanıcılardan “potansiyel olarak zararlı veya saldırgan” yanıtları incelemelerini ve düzeltmelerini isteyecek.

Taciz edici kullanıcı davranışları nedeniyle sık sık eleştirilere maruz kalan sosyal medya platformu, geçen yıl özelliği test etti. Twitter, yapılan testlerin istemlerin saldırgan yanıtları azalttığını gösterdiğini söyledi.Çarşamba günü, şirket, Apple ve Android’de Twitter kullanarak istemleri İngilizce hesaplarına sunacağını söyledi. Twitter, ilk kez sorulan kullanıcıların ortalama olarak% 11 daha az saldırgan yanıt verdiğini söyledi.

Ayrıca, saldırgan ve zararlı yanıtlar alma olasılıkları daha düşüktü, ancak yine de arkadaşlarınıza küfür edebileceğiniz görülüyor.Twitter, bilgi istemlerinin, tweet atan hesaplar ile yanıtlayan hesap arasındaki ilişkinin niteliğini göz önünde bulundurmak için tasarlandığını söyledi.

Blog gönderisinde, “İki hesap sık sık birbirini takip edip yanıt veriyorsa, tercih edilen iletişim tarzını daha iyi anlama olasılıkları daha yüksektir” dedi.Platformlar kullanıcı davranışını hedefliyor. Teknoloji platformları, son yıllarda platformlarında saldırgan içeriği, tacizi ve tacizi nasıl denetleyecekleri konusunda boğuştu.

Twitter’ın geçen yılın Ocak-Haziran ayları arasındaki en son istatistikleri, platformun 1.9 milyon hesap tarafından yayınlanan potansiyel olarak rahatsız edici içeriği kaldırdığını ve Twitter kurallarını ihlal ettiği için 925.700 hesabı askıya aldığını gösteriyor.

Sosyal medya devlerinin kamu görevlilerine, özellikle de eski ABD Başkanı Donald Trump aleyhine aldıkları kararlar nedeniyle, içerik moderasyonu konusundaki tartışmalar son zamanlarda daha yoğun hale geldi.6 Ocak’taki Capitol Hill ayaklanmalarının ardından Trump, Twitter ve Facebook dahil olmak üzere bir dizi platformda yasaklandı.

Facebook’un gözetim kurulu Çarşamba günü kararı onayladı, ancak platformu askıya almayı süresiz yapmakla eleştirdi ve orantılı bir yanıt belirlemesi için altı ay süre verdi.Birçoğu, platformların çevrimiçi taciz ve yanlış bilgileri denetleme konusunda daha agresif olması gerektiğine inansa da, birçoğu Bay Trump’ın yasağını bir siyasi sansür eylemi olarak görüyor

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, Kötü Twit Atan Kullanıcılara Kısıtlama Getirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör