Twitter, ‘Tip Jar’ İle Bahşiş Vermeyi Resmileştirdi

blank
Twitter'ın Abonelik Hizmeti Aylık 3 Dolar Civarında Olacak

İçerik: Twitter, ‘Tip Jar’ İle Bahşiş Vermeyi Resmileştirdi

Twitter, ‘Tip Jar’ İle Bahşiş Vermeyi Resmileştirdi. Twitter, uzun süredir söylentilere göre uygulama içi devrilme özelliğini tanıttı. Şirket, bazı kullanıcıların profillerine bir “bahşiş kutusu” eklemesine olanak tanıyor, böylece diğer kullanıcılar uygulamadan çıkmadan ödeme yapabiliyor. Twitter, şimdilik bu özelliği içerik oluşturucular, gazeteciler, sivil toplum kuruluşları ve diğer etkili kullanıcılar dahil olmak üzere “Twitter’ı İngilizce kullanan sınırlı bir grup insanın” kullanımına sunduğunu söylüyor.

Tip Jar’a erişimi olan kullanıcılar hesaplarını Bandcamp, Cash App, Patreon, PayPal ve Venmo’ya bağlayabilirler. İOS üzerinden profillerini ziyaret edenler onlara nakit para gönderebilecekler (Android kullanıcıları şimdilik sadece Spaces üzerinden bahşiş verebilecekler). Twitter, kullanıcıların ipuçlarından bir kesinti yapmadığını ekledi.

Özelliğin erken bir sürümü daha önce Mart ayında görülmüştü ve Ilya Brown’un Twitter Ürün Başkan Yardımcısı Engadget’e daha önce birçok kullanıcı Venmo veya Cash App tutamaçlarını bıraktığı için şirketin bahşişi hizmetine nasıl entegre edeceğini düşündüğünü söylemişti.

Ayrıca Twitter, içerik oluşturucuların platformundan para kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış diğer birkaç özellik üzerinde çalışıyor. Şirket, bu haftanın başlarında, bazı kişilerin şirketin yalnızca sesli sohbet odası özelliği olan Spaces’a bilet satmasına izin vereceğini söyledi. Twitter ayrıca, kullanıcıların tweet’lerinden para kazanmalarına ve özel içerik sağlamalarına olanak tanıyan bir özellik ve platformdaki yayınların ödeme duvarlarını ortadan kaldırabilecek bir abonelik hizmeti olan “süper takipler” üzerinde çalışıyor.

Güncelleme: Twitter ürün lideri Kayvon Beykpour, bazı kullanıcılar PayPal’ın bilgileri ödemelerinin bir parçası olarak paylaştığını fark ettikten sonra, şirketin bu özelliği güncelleyerek kullanıcılara PayPal üzerinden bahşiş vermenin hesapla ilişkili adresi de paylaştığını bildiren uyarılar ekleyeceğini söyledi.

Ancak PayPal sözcüsü, adreslerin yalnızca ödemeler “mallar ve hizmetler” kategorisi altında gönderilmesi durumunda paylaşıldığını ve “arkadaşlar ve aile” nin seçilmesinin kullanıcıların adreslerini gizli tuttuğunu söyledi. Sözcü, “Bu, PayPal uygulamasının standart işlevidir ve kullanıcı farkındalığını sağlamak için Twitter ile yakın bir şekilde çalışacağız” dedi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Twitter, ‘Tip Jar’ İle Bahşiş Vermeyi Resmileştirdi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör