Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

blank
Elon Musk Bitcoin Tweeti Attı, Piyasa Yine Hareketlendi

İçerik: Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi:

Dogecoin kripto para biriminin en son dalgalanmasının önemli bir savunucusu olan Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk, kripto para birimine yatırım yapan veya yatırım yapmak isteyenler için bir uyarı notu verdi. Bu, kripto para birimine olan desteğinden ve insanlığı çok gezegenli bir tür haline getirmesinden bahsetmesi beklenen Saturday Night Live (SNL) görünümünden önce geliyor. Musk, 53 milyon sosyal medya takipçisini, Şubat ayında TMZ ile yaptığı bir röportajın videosunu paylaştığı bir tweet aracılığıyla hayatlarını biriktirdiklerini kripto para birimine yatırmaları konusunda uyardı.

Videoda Musk, insanların hayat birikimlerini kripto para birimine yatırmamaları gerektiğini söylüyor. Bu akıllıca değil. Ancak daha sonra, kripto paranın Dünya’nın gelecekteki para birimi olma ihtimalinin yüksek olduğunu ekliyor, ancak hangisinin olacağı henüz belli değil. Musk, çoklu para sisteminin geleceğine sahip olma olasılığını göz ardı etmiyor.

Musk resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Kripto paralar umut verici, ancak lütfen dikkatli bir şekilde yatırım yapın!” dedi

Şubat ayındaki TMZ röportajı, Musk’ın Dogecoin’i popülerleştiren bir dizi tweet gönderdiği zamandı. Kripto para birimi, Musk’ın bununla ilgili bir dizi tweet atmasının ardından bu yıl Şubat ayında ilk büyük rallisine başladı. Şimdi, yine Musk’ın SNL görünümünün önünde çılgın bir koşuda.

Videonun sonuna doğru Musk, “Dediğim gibi, kriptoda çok fazla risk almayın” uyarısında bulundu. Twitter kullanıcıları, milyarder iş adamının samimiyetini beğenmiş gibi görünüyor ve onu öven keskin memlerle yorum yaparken, bazıları da orada olmaktan keyif aldı.

Birkaç gün önce Musk, SNL görünümü için skeç fikirleri arayan tweetler gönderdi ve takipçileri ondan Dogecoin hakkında konuşmasını istedi. Bunun, mem para biriminin değerinde çılgın bir yükselişi, geçtiğimiz hafta tüm zamanların en yüksek seviyesine çıkardığına inanılıyor.

Cumartesi günü (yazı yazılırken), Dogecoin’in değeri 0,715669 $ (kabaca Rs 50) idi. Yazılım mühendisleri Billy Markus ve Jackson Palmer tarafından 2013 yılında oluşturulan, Bitcoin gibi dijital para birimi, geleneksel bankacılık sistemlerinin yetersizliklerine başvurma olanağı sunuyor. Asla başarılı olması amaçlanmadı ve uzun süre şaka olarak kullanıldı ve takas edildi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Elon Musk Kripto Paraya Yatırım Yaparken Dikkat Ettiğini Söyledi

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak

Microsoft Outlook iOS’da Sesli Dikte Özelliği Sunacak: Microsoft Outlook artık kullanıcıların sesli komutları kullanarak e-postaları …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör