Google Kullanıcıları Yakında İki Adımlı Doğrulamaya Geçiyor

blank
Google Kullanıcıları Yakında İki Adımlı Doğrulamaya Geçiyor

İçerik: Google Kullanıcıları Yakında İki Adımlı Doğrulamaya Geçiyor

Google Kullanıcıları Yakında İki Adımlı Doğrulamaya Geçiyor:

Google, kullanıcıları iki adımlı doğrulamaya (2SV) veya iki faktörlü kimlik doğrulamaya otomatik olarak kaydetmeye başlayacaktır. Geliştirme, Google tarafından bir blog yazısı aracılığıyla paylaşıldı. Şu anda Google, kullanıcılarına iki aşamalı doğrulamaya kaydolma seçeneği sunuyor ve bu seçenek, kaydolurlarsa, akıllı telefonlarında oturum açarken hesaplarında gerçekten oturum açanların olup olmadıklarını doğrulamak için onlara bir uyarı veriyor. Google, şifreler çevrimiçi güvenliğe yönelik en büyük tehdit olduğundan, bunun güvenliği artırma girişimi olduğunu söylüyor.

Google Ürün Yönetimi, Kimlik ve Kullanıcı Güvenliği Direktörü Mark Risher, bir blog gönderisiyle, insanların şifrelerini kırmayı daha zor hale getirmek için uzun ve karmaşık hale getirmeye çalıştıklarını açıklıyor. Bu bazen, kişiler birden çok hesap için aynı parolayı kullandıklarından güvenlik risklerini artırır. Risher, Amerikalıların yüzde 66’sının birden fazla sitede aynı şifreyi kullandığını itiraf ettiğini söylüyor. Bu engelin üstesinden gelmek için Google, bir şifre ile birlikte ikinci bir doğrulama yöntemi ekledi. Yakında, “hesapları uygun şekilde yapılandırılmışsa” kullanıcıları otomatik olarak 2 Adımlı Doğrulama veya iki faktörlü kimlik doğrulamaya kaydedecek.

Şu an itibariyle Google, 2 Adımlı Doğrulama’ya kaydolma seçeneği sunuyor, ancak yakında bu özelliği herkes için zorunlu hale getirecek. Arama devi, bu değişikliğin ne zaman uygulanacağını paylaşmadı.

Blog, Google’ın kısa süre önce kullanıcıların bir seferde 1000 şifreye kadar ücretsiz olarak yüklemelerine olanak tanıyan yeni bir Şifre İçe Aktarma özelliğini başlattığını belirtiyor. Risher, “Password Import, Password Manager ve Security Checkup gibi özellikler – Google ile Oturum Açma gibi kimlik doğrulama ürünleriyle birlikte – zayıf kimlik bilgilerinin yayılmasını azaltıyor,” diyor.

Google kısa bir süre önce, Google Play mağazasındaki tüm uygulamaların, şeffaflık sağlamak için kullanıcıların verilerini nasıl kullandıklarını duyurmalarını zorunlu hale getireceğini duyurdu. Geliştiriciler, uygulamaları tarafından hangi kullanıcı verilerinin toplandığı ve bu verilerin nasıl işlendiği hakkındaki tüm bilgileri listelemelidir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google Kullanıcıları Yakında İki Adımlı Doğrulamaya Geçiyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek

El Salvador, Bitcoin’i Resmi Para Birimi Olarak Kabul Edecek: El Salvador, iyi bilinen bir kripto …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör