Google, Telefon Oyunlarını TV’de Oynamak Üzerinde Çalışıyor

blank
Google, Telefon Oyunlarını TV'de Oynamak Üzerinde Çalışıyor

İçerik: Google, Telefon Oyunlarını TV’de Oynamak Üzerinde Çalışıyor

Google, Telefon Oyunlarını TV’de Oynamak Üzerinde Çalışıyor:

Google’ın üzerinde çalıştığı bir özellik geniş bir sürüm alırsa, telefonunuzu TV’niz için bir Stadia denetleyicisi olarak kullanabilirsiniz. 9to5Google, yakın zamanda piyasaya sürülmeye başlayan Stadia 3.15 güncellemesi için APK’nin derlemesini çözdü ve TV’de oynarken telefonunuzun ekranını bir kontrol cihazı olarak kullanmanın bir yolunu sağlayacak olan “köprü modu” adlı deneysel bir özellik buldu. Şu anda, Stadia’yı Chromecast Ultra üzerinden TV’de oynarken yalnızca hizmetin resmi kumandasını kullanabilirsiniz.

Bu özellik, telefonunuzu yalnızca bir dokunmatik ekran denetleyicisine dönüştürmez. Ayrıca, Stadia’yı bir TV’de oynamak için telefonunuza bağlı bir kontrol cihazını kullanmanıza da izin verecektir. 9to5Google’ın dediği gibi, Stadia olmayan denetleyicinin telefonunuza USB üzerinden bağlanması gerekip gerekmediği veya Bluetooth modellerinin de bağlanıp bağlanmayacağı tam olarak belli değil. Bununla birlikte, telefonunuzun bir tür aracı görevi göreceğini ve bir Bluetooth bağlantısının ek giriş gecikmesine neden olabileceğini görmek, bir USB bağlantısı muhtemelen daha iyi çalışacaktır. Telefonunuzu TV’de oyun oynamak üzere kullanabilmek için, cihazların aynı WiFi ağına bağlı olması gerekir. Stadia kumandasında olduğu gibi, cihazlarınızı eşleştirmek için dört düğmeli bir bağlantı kodu girmeniz gerekecek.

9to5Google, köprü moduna ek olarak, Google’ın hizmet için kişi entegrasyonu üzerinde çalıştığına dair kanıt buldu. Telefon numaranızı veya e-posta adresinizi Google Kişiler listesine kaydetmiş olan herkesin sizi arkadaş olarak eklemesine izin verir. Son olarak, Google, oyun kumandanızdaki başlat ve yukarı düğmelerine basarak Stadia’nın ekran okuyucusunu kolayca açıp kapatmanıza olanak tanıyan bir erişilebilirlik özelliği üzerinde çalışıyor gibi görünüyor.

5 1 Puan
Konu Puanı

Teknoloji.news: Google, Telefon Oyunlarını TV’de Oynamak Üzerinde Çalışıyor

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

God of War: Ragnarök Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi

God of War: Ragnarök Çıkış Tarihi 2022’ye Ertelendi: PlayStation Studios başkanı Hermen Hulst Çarşamba günü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör