Lenovo Dizüstü Bilgisayarlar Artık Akıllı Ekranlara Dönüşebilir

blank
Lenovo Dizüstü Bilgisayarlar Artık Akıllı Ekranlara Dönüşebilir

İçerik: Lenovo Dizüstü Bilgisayarlar Artık Akıllı Ekranlara Dönüşebilir

Lenovo Dizüstü Bilgisayarlar Artık Akıllı Ekranlara Dönüşebilir:

Lenovo dizüstü bilgisayarlar – bunlardan birkaçı – artık Amazon’un PC’lerin tek bir komutla akıllı ekrana dönüşmesini sağlayan yeni Show Mode’u destekliyor. Bu özellik, dizüstü bilgisayarlarınızı tıpkı akıllı ekranlar gibi, size trend haberleri göstermek, müzik dinlemek veya odanın her yerinden bir zamanlayıcı ayarlamak için basit sesli komutlarla kullanmanızı sağlar. Amazon, PC’ler için bu ses öncelikli, etkileşimli Alexa deneyiminin yalnızca Windows 10 yazılımı üzerinde çalışan belirli Lenovo Yoga, IdeaPad ve ThinkPad modellerinde sunulacağını söylüyor.

Bir blog gönderisinde Amazon, yeni Şov Modunun birçok Alexa özelliğini desteklediğini söylüyor. Popüler tarifler gibi çok çeşitli konularda bilgi isteyebilir, oyun oynayabilir, hatırlatıcılar ayarlayabilir, yapılacaklar listeleri oluşturabilir, Alexa’dan Audible’dan en sevdiğiniz sesli kitabı okumasını isteyebilirsiniz ve daha fazlası. Ek olarak, kullanıcılar uyumlu akıllı ev cihazlarını dizüstü bilgisayarları aracılığıyla kolayca kontrol edebilirler. Uyumlu bir dizüstü bilgisayarda Gösterim Modunu etkinleştirmek için, başlamak için “Alexa, Göster Modu Aç” demeniz veya dizüstü bilgisayarınızdaki Alexa uygulamasında Modu Göster düğmesini tıklamanız yeterlidir.

“Gösteri Modunda ‘ayarla ve unut’ Alexa deneyimi sayesinde, kullanıcılar her zaman dizüstü bilgisayarlarının önünde durmak zorunda kalmadan veya işlerini yapmak için telefonlarına uzanmak zorunda kalmadan Alexa ile geniş bir ekranda konuşabilirler.” şirket blog gönderisinde açıkladı.

Belirtildiği gibi, Gösteri Modu şu anda yalnızca Hindistan, Avusturya, Avustralya, Kanada, Fransa, Almanya, İrlanda, Japonya, Yeni Zelanda, Birleşik Krallık ve Hindistan’da Windows 10’a sahip belirli Alexa uyumlu Lenovo Yoga, IdeaPad ve ThinkPad PC’lerde mevcut olacaktır.

Lenovo ilk kez CES 2021’de Gösteri Modunu duyurdu ve burada Yoga Slim 9i, Yoga 9i, Yoga 7i, Yoga AIO 7 ve IdeaPad 5 Serisi bunu ilk olarak alacağını söyledi. Lenovo, kullanıcılara cihazların kilidinin açık bir kapakla açıldığından emin olmalarını ve Show Mode deneyimini sorunsuz hale getirmek için uzak alan mikrofonlarını desteklemelerini tavsiye ediyor. Amazon, uyumluluğu genişletmek istediğini ve Show Mode’un bu yılın sonlarında ek PC modellerinde kullanılabileceğini söyledi.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: Lenovo Dizüstü Bilgisayarlar Artık Akıllı Ekranlara Dönüşebilir

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü

Huawei HarmonyOS, Akıllı Telefonlar İçin Piyasaya Sürüldü: Huawei, akıllı telefonlar için tescilli HarmonyOS’un Çarşamba günü …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör