NASA Venüs’ten Gelen Doğal Radyo Dalgaları Tespit Etti

blank
NASA Venüs'ten Gelen Doğal Radyo Dalgaları Tespit Etti

İçerik: NASA Venüs’ten Gelen Doğal Radyo Dalgaları Tespit Etti

NASA Venüs’ten Gelen Doğal Radyo Dalgaları Tespit Etti:

NASA’nın Parker Solar Probe, Güneş’e odaklanmasına rağmen Venüs’e ışık tutmaya devam ediyor. Fütürizme göre uzay aracı, Temmuz 2020’de yüzeyden 517 mil yukarıda uçarken Venüs’ün üst atmosferini (özellikle iyonosferini) çevrelediğini ortaya çıkaran doğal bir radyo sinyali tespit etti. Sondanın elektrik ve manyetik alan detektörü FIELDS, bir Galileo’nun Jüpiter’in uyduları tarafından sallandığını fark eden bir bilim insanına benzer düşük frekanslı çıktı.

Bilim adamları, daha önceki verilere göre tam bir sürpriz olmasa da, atmosferin bozulmasını beklemiyorlardı.

Bulgular başka bir konudur. Dünya tabanlı teleskopları kullanan bilim adamları, Güneş minimum güneş enerjisine (nispeten az aktivite olduğunda) yerleşirken Venüs’ün atmosferinin incelmekte olduğundan şüpheleniyorlardı, ancak Parker sondasının verileri bunu doğruladı gibi görünüyor. Bu, Güneş’in çılgın güneş maksimumuna yaklaştığı 1992’deki Pioneer Venüs Orbiter verilerinden çılgınca farklı.

Veriler, Venüs’ün neredeyse Dünya benzeri bir gezegenden bugünkü cehennem serasına nasıl dönüştüğüne daha fazla ışık tutabilir. Başka bir şey değilse, Parker uçuş aracı, uzay aracından tesadüfi verileri toplamanın değerinin altını çiziyor – aksi takdirde toplanması için özel görevler gerektiren cevaplar sağlayabilir.

0 0 Puanlar
Konu Puanı

Teknoloji.news: NASA Venüs’ten Gelen Doğal Radyo Dalgaları Tespit Etti

Hakkında Taylan Özgür İnal

blank

Tekrar kontrol edin

blank

Çin, FAST Teleskopunu Kullanarak Güneş Rüzgarını İnceliyor

Çinli Bilim Adamları Dev Teleskop Kullanarak Güneş Rüzgarını İnceliyor: Çinli bilim adamları, dünyanın en büyük …

guest
0 Yorum
Satır içi geri bildirimler
Bütün yorumları gör